Ювілей режисера Костянтина Пивоварова

15 жовтня 75-річний ювілей та 50-річчя творчої діяльності відзначає режисер, заслужений діяч мистецтв України Костянтин Пивоваров.

Останні 28 років він працює в Одеському українському музично-драматичному театрі. Митець святкуватиме ювілей з рідним колективом і глядачами: 15 жовтня на сцені театру йтиме вистава Пивоварова «Тарасові весни» (початок о 18.30).

Народився 15 жовтня 1939 року в Києві в родині відомого українського скульптора Г.Л.Пивоварова. Батько загинув на війні, коли майбутньому режисеру було 3 роки.

Після закінчення школи-інтернату юнак cпробував вступити на акторський факультет Київського інституту театрального мистецтва імені І.Карпенка-Карого. Коли спроба не вдалася, пішов працювати в монтувальний цех Київського театру російської драми ім. Лесі Українки, де мав можливість щовечора дивитись вистави… Саме тут у вільний від роботи час поставив з акторами-ровесниками свою першу виставу: то була інсценізація поеми М.Ю.Лермонтова «Мцирі». Талановитого хлопця помітили корифеї театру і — дали рекомендацію для вступу на режисерський факультет.

Режисерський факультет Київського інституту театрального мистецтва ім. І.Карпенка-Карого (курс професора Миколи Карасьова) Пивоваров закінчив в 1964 році.

Професійну режисерську діяльність митець почав у Сумському українському театрі, поставивши на його сцені виставу «Тополька моя у червоній хустині» за Ч. Айтматовим.

А далі як режисер-постановник працював в театрах різних міст України — Сумському, Рівненському, Донецькому, Вінницькому, Чернівецькому українських театрах; як головний режисер — в Рівненському, Чернівецькому, Одеському українських театрах.

За виставу «Запитай колись у трав…» за п’єсою Я. Стельмаха, поставлену в Чернівецькому українському музично-драматичному театрі ім. О.Кобилянської, був нагороджений Республіканською комсомольською премією ім. М.Островського.

Як запрошений режисер створював вистави в театрах Чернігова, Луцька, Івано-Франківська, Хмельницького, Херсона, Миколаєва (в Миколаєві поставив 12 вистав!).

В листопаді 1981 року Костянтин Григорович Пивоваров був удостоєний Почесного звання «заслужений діяч мистецтв України».

В Одеському українському театрі працює з 1986 року. В 1986-1988 рр. очолював театр як головний режисер.

На одеській українській сцені поставив понад 20 вистав, серед яких «Срібне весілля» за п’єсою О. Мішаріна, «Зона» за п’єсою М. Куліша, «Від суботи до неділі» С. Лобозьорова, «Трійка» Ю. Едліса, «Рожеве павутиння» Я. Мамонтова, «Дивна місіс Севідж» Дж. Патріка, «Вбивство в Немурі» А. Крісті, «Наплачемося разом» Р. Отколенка, «І серцем лину на Україну…» (поетична вистава, присвячена творчості Т. Шевченка), «Для домашнього огнища» за повістю І. Франка, дитячі вистави «Будиночок-пряничок» за п’єсою-казкою М. Стеглика, «Обережно: злий лев!» за п’єсою Я. Стельмаха.

Вистави Костянтина Григоровича Пивоварова в діючому репертуарі Одеського академічного українського музично-драматичного театру ім. В.Василька:

«Кайдаші» — сімейна хроніка за мотивами повісті І. Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я» (Пивоваров є також автором інсценізації повісті);

«Тарасові весни» — літературно-поетична фантазія про Т. Шевченка за історичними документами, спогадами сучасників і поезією Шевченка (автори композиції — Костянтин Пивоваров та Любов Федченко);

«Сорочинський ярмарок» — музична комедія за мотивами повісті М. Гоголя (п’єса М. Старицького);

«Витівки шалапута» — музична казка за п’єсою Р. Бродавка.

Запрошуємо глядачів на ювілеї митця 15 жовтня!

Ювілей Костянтина Пивоварова: нагороди та вітання з різних кутків України