Відкриття виставки театрального плакату: автори та герої п’єс «оживали» на очах у публіки

В Одеському літературному музеї відкрилася виставка театрального плакату «Ретроспектива. 1925 – 2015», присвячена 90-річчю Одеського українського театру. На свято завітали почесні гості та десятки жителів міста, котрі цікавляться театром і візуальним мистецтвом.

На урочистому відкритті виступили заступник директора з наукової роботи Літературного музею Олена Яворська, директор департаменту культури та туризму Одеської міськради Тетяна Маркова, художній керівник нашого театру Ігор Равицький, директор Валентина Прокопенко.

Головний художник Одеського театру юного глядача Микола Вилкун підкреслив, що жоден інший театр нашого міста не може похвалитися тим, що зберіг театральні плакати за всю свою історію, і що виставка «Ретроспектива. 1925 – 2015» є унікальною. Микола Вилкун дізнався, що в експозиції немає плакату до вистави 1975 року «Вірність», який створив він, і подарував цей плакат театру. А театр подарував декілька афіш зі своїх архівів Літературному музею — зокрема, плакат до вистави «Гайдамаки», яку у 1961 році поставив Василь Василько.

Після урочистого відкриття виставки керівник літературно-драматичної частини театру Любов Федченко запросила гостей на екскурсію експозицією. І почалися дива. Автори та герої п’єс «оживали» на очах у здивованої публіки. Тарас Шевченко, Микола Гоголь, Наталка Полтавка та Петро, Проня Прокопівна та Свирид Голохвостий, Гамлет, Кайдашиха та багато інших… Глядачі гучно аплодували і гадали, хто ще з героїв вистав завітає на виставку.

Екскурсія пройшла на одному диханні. Герої вистав повернулися додому. Продовжити знайомство з ними можна виставах Одеського українського театру ім.В.Василька, який 22 вересня відкриває 91-й театральний сезон. Запрошуємо до нас також 7 листопада, коли театр святкуватиме 90-річчя з дня заснування.

Тим часом виставка театрального плакату «Ретроспектива. 1925 – 2015» працюватиме в Літературному музеї до 30 вересня. Звертаємо увагу, що на роялі, що стоїть у виставковому залі, знаходиться книга відгуків. Через 90 років вона стане важливим історичним документом і, можливо, буде представлена на новій виставці плакатів Українського театру. Тож залишайте свої відгуки — для історії.

До зустрічі!

Фотографії Ганни Токолової (прес-служба театру)

Обвалилася частина фасаду Українського театру