Відбулася дискусія «Між Півднями та Півночами: Одеса в ландшафтах цивілізацій»

18 червня о 18:00 у Грецькій залі театру відбулася дискусія «Між Півднями та Півночами: Одеса в ландшафтах цивілізацій» про наше місто з історичної, художньої, музичної та філософської точки зору.
Подія відбулася в рамках публічної програми до виставки Алевтини Кахідзе «Тату, я в Одесі!», що триває в ONFAM / Одеський національний художній музей. Подія відбулася завдяки колаборації з платформою культури пам’яті Минуле / Майбутнє Мистецтво та Одеським національним художнім музеєм.
Коли ми дивимось на мапу, то можемо уявити собі Одещину як південь імперії, а можемо — як північ Середземномор’я. Ця географічна точка протягом багатьох століть була вписана в різні цивілізаційні контексти і при цьому завжди сприймалася місцем відкритих можливостей. Здавалося б, яка різниця, звідки дивитися на одну й ту саму точку? Різницю може побачити художник, історик, філософ — саме з різних перспектив учасники дискусії будуть говорити про феномен Одеського регіону.
Цього вечора в програмі у виконанні театрального оркестру прозвучали два музичні твори композитора та головного диригента театру Вадима Бессараба, створені як роздум про можливість іншого погляду на звичні речі в Одесі.
А спікери й спікерки
▪️ Oксана Довгополова, співзасновниця платформи культури пам’яті Минуле / Майбутнє / Мистецтво, докторка філософських наук, дослідниця феноменів колективної пам’яті
▪️ Андрій Красножон, історик, археолог, дослідник середньовічної фортифікації, ректор Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського
▪️ Олександр Середа, історик, дослідник османсько-українського степового порубіжжя, доцент кафедри історії України Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського
під прискіпливим модеруванням Зої Казанжи (українська журналістка, письменниця, членкикя Українського ПЕН) відповіли на всі заявлені питання.
Приємно, що ця тема зацікавила близько сотні одеситів. Обговорення почутого тривало ще довго після офіційного завершення заходу.

Завершення 99-го театрального сезону!