Завершення 99-го театрального сезону!

Любі глядачі, ось і добіг завершення 99-й перед’ювілейний сезон, який попри всі складнощі й негаразди був досить успішним для нашого театру. Дякуємо вам, за те, що підтримували нас і були разом з нами!
Ми змогли зіграти 128 вистав! Які подивилися понад 20 тисяч глядачів. Зокрема близько 6 з половиною тисяч глядачів змогли насолодитися нашим мистецтвом безкоштовно: це і військові, і волонтери, і діти захисників, які загинули, внутрішньо переміщені особи.
Колектив підготував 5 прем’єрних вистав:
1. «В неділю рано зілля копала» реж. Олександр Самусенко (21 жовтня 2023 року)
2. «1900-й: легенда про піаніста» реж. Олександр Самусенко (15-16 грудня 2023 року)
3. «Перевізник» реж. Олександр Самусенко (23 лютого 2024 року)
4. «Камінь» реж. Євгеній Резніченко (8-10 травня 2024 року)
5. «Місце для дракона» реж. Валерія Романко (31 травня 2024 року)
Також щомісяця оркестр театру під керівництвом Вадима Бессараба пропонував своїм шанувальникам нові музичні програми, які так полюбилася шанувальникам вишуканої музики.
До лонглісту фестивалю-премії «ГРА» 2023 року у двох номінаціях увійшли одразу 2 наші вистави – «Карпатський вестерн» (реж. Максим Голенко) та «1900-й: легенда про піаніста» (реж. Олександр Самусенко).
Також ми здобули важливий грант разом з іноземними партнерами від ЄС «Креативна Європа». Цей проєкт підтримує новаторську та історичну театральну співпрацю між Празькою Шекспірівською компанією (Прага, Чехія), Бременською Шекспірівською компанією (Бремен, Німеччина) та Одеським академічним українським музично-драматичним театром імені Василя Василька в Одесі, щоб створити унікальний театральний досвід: WE ARE HAMLET Project – постановка нестаріючої класики Шекспіра: ГАМЛЕТ.
Проєкт WE ARE HAMLET — це нове багатомовне театральне переосмислення «Гамлета» Вільяма Шекспіра, створене міжнародною командою різних митців, театральних діячів і режисерів, що співпрацюють разом, щоб просвітити, надихнути, виховувати та розважити глядачів по всій Європі та світу. Мистецька команда HAMLET складається з артистів кожного театру-партнера, які працювали разом під керівництвом Гая Робертса, художнього керівника PSC.
Уже з успіхом відбулися прем’єри у Бремені ( 2-4 травня) та 29-30 червня у Празі.
Також протягом сезону на своїй сцені радо приймали вистави театрів з Миколаєва та Херсона. І возили виставу «Емігранти» до Миколаєва, який на той час сильно потерпав від обстрілів.
У вересні 2023 року відбулося урочисте відкриття ювілейного фестивалю «Мельпомена Таврії» також на сцені нашого театру.
Здійснили гастролі до Івано-Франківська з виставою «Саша, винеси сміття» (реж. Максим Голенко), де відбувався фінал фестивалю-премії «Гра». Також делегація театру відвідала у Франківську Перший Шекспірівський фестиваль, де надихнулася на постановку нової вистави.
Ми змогли підтримати і в цьому сезоні звання культурного центру міста. Так у Грецькій залі відбулося понад десяток презентацій книг, зустрічей з письменниками, цікавих дискусій.
Ось основні з них:
1. Публічна дискусія «Між Півднями та Півночами: Одеса в ландшафтах цивілізацій» за участі нашого оркестру, який виконав дві авторські композиції Вадима Бессараба про наше місто.
Подія відбулася в рамках публічної програми до виставки Алевтини Кахідзе «Тату, я в Одесі!», що триває в ONFAM / Одеський національний художній музей. Подія відбулася завдяки колаборації з платформою культури пам’яті Минуле / Майбутнє Мистецтво та Одеським національним художнім музеєм.
2. Пресподія на тему: “Міфи війни: (не)можливості розвінчання”. На майданчику Українського кризового медіа-центру (Київ) за участі провідного філософа України Вахтанга Кебуладзе проговорили складні виклики, які очікують українців і які порушуються у виставі «Камінь» (реж. Євгеній Резніченко). Подія відбулася на передодні прем’єри вистави. Плануємо у вересні ще одне обговорення вже офлайн.
3. Продовжили співпрацю з IХ Міжнародним літературним фестивалем (International Literature Festival Odesa), який цього року відбувався в Бухаресті (Румунія). У рамках фестивалю – 24 лютого 2024 року організували й провели подію «Література про війну. Літератори у війні» за участі Олени Гусейнової, Богдана Коломійчука та Галини Лицур-Щадей. Організували й за партнерства Суспільного зняли відео в Івано-франківському театрі на текст Галини Лицур-Щадей «Дев’ять розсипаних всесвітів». Текст було перекладено англійською мовою і завдяки платформам фестивалю й небайдужим іноземцям відео активно було поширене за кордоном
4. Співробітники театру взяли учать у написанні Всеукраїнського диктанту єдності, чим спричинили справжній інтерес до події й шквал переглядів події у Ютуб.
5. Знакова для міста подія – вечір пам’яті “180 років з дня народження Українського серця Одеси – Михайло Комарова” – 23 січня 2024 року
6. Поетичні читання від Тетяни Власової та поетично-музичний перформанс ПЕРМЯКОВ ВІРШОУ «Ніжні переможуть», презентації книг Руслана Горового та книги Олени Лотоцької «Ангели в намистах», культового роману Юрія Андруховича «Московіада», що вийшов оновленим виданням у «Видавництві Старого Лева», та презентація книги Майї Тульчинської за участі акторок театру Марії Буймович та Анастасії Матусевич.
7. Запис відеоролику пісні-візітівки міста «Край Чорного моря», переклад якої був зроблений Шевченківським лавреатом Сергієм Осокою на наше прохання до Дня народження Одеси. Охоплення аудиторії, яке вдалося відстежити, сягнуло понад півмільйона. Багато ЗМІ написали про кліп і виставили відео. В місті активно обговорювали.
Плануємо, що майбутній сезон буде ще більше наповнений виставами й подіями, адже буде ювілейний – 100-й! Плануємо протягом усього року дивувати й вражати своїх глядачів, будемо готуватися до святкування ювілею театру й проводити низку цікавих заходів. Новий сезон розпочнемо виставою «Вирій» (режисерка – Мирослава Ткач). Тож не пропустіть! І залишайтеся з нами! Бо тільки разом ми сила!

Наша вистава у шортлисті фестивалю-премії "Гра"