В Українському театрі проходять практику майбутні культурологи

В лютому в Одеському академічному українському музично-драматичному театрі ім.В.Василька проходять практику студентки гуманітарного факультету Одеського національного політехнічного університету.

Майбутні фахівці-культурологи не лише вчяться писати рецензії на вистави, а й вивчають глядацьку аудиторію, розмовляють з публікою в антрактах та після вистав.

На першу практику до театру прийшли п’ять студенток-третьокурсниць гуманітарного факультету: Дар’я Жихарєва, Анастасія Єпур, Ірина Ребрій, Аліна Козлянко, Катерина Жалінська. Раніше вони відвідували Одеський український театр як глядачі, котрі полюбляють сценічне мистецтво, наразі дівчата прийшли до нас в якості дослідників. Вони вивчають історію театру і будівлі, в якому він розташований, внутрішній устрій театру та ін.

«Звісно, найголовніше — перегляд вистав, — розповідає керівник літературно-драматичної частини театру Любов Федченко, яка є куратором практики. —Студентки дивляться вистави, уважно вивчаючи усі їх складові. Після кожного перегляду вони пробують писати відгук на виставу, в якому все має бути висловлене чітко, вмотивовано, із знанням справи. Перші спроби на шляху написання рецензій поки що несміливі, але на те і практика: для написання глибокої, аргументованої рецензії треба багато чому навчитися».

Окрім відвідування вистав культурологи-третьокурсниці поставили собі на меті вивчити глядацьку аудиторію різних постановок нашого театру. Вони спостерігають за глядацькою реакцією, занотовують свої враження в щоденники навчально-виробничої практики, записують на диктофони розмови з глядачами в антракті чи після вистави.

Відзначимо, що на таке безпосереднє спілкування глядачі йдуть з радістю. Тож наприкінці практики студенток гуманітарного факультету політехнічного університету ми матимемо культурологічний портрет публіки Українського театру.

Побажаємо дівчатам успіхів у їхній першій практиці в театрі і подальшому професійному житті!

Міжнародний день театру: квитки по 1 гривні