В Українському театрі презентують першу збірку драматичних творів Ганни Яблонської

Вже більше року на сцені Українського театру йде вистава «Сімейні сцени» за однойменною п’єсою одеського драматургу Ганни Яблонської.

Прем’єра сміливої постановки, яку створив художній керівник театру народний артист України Ігор Равицький, відбулась 15 березня 2013 року на експериментальному сценічному майданчику «Глядач на сцені». Минулого року вистава стала переможцем Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Українська мова — мова єднання», в житті вистави відбулось і багато інших значних подій. Але показ «Сімейних сцен» 18 квітня стане особливим.

В цей день на виставі будуть присутні батько і мати автора п’єси Ганни Яблонської. Після вистави одеситам книгу буде презентовано книгу «Анна Яблонская. Театр и жизнь», яку підготувала родина драматургу.

Збірка п’єс талановитої одеситки, котра загинула під час терористичного акту в аеропорту «Домодєдово» в січні 2011 року, вміщує понад 30 творів Ганни Яблонської. Це — перше друковане видання саме драматичних творів Яблонської. Раніше були видані поетичні збірки «Сто» і «Все звезды».

Сучасні театрознавці ставлять її ім’я в одному ряду з іменами Чехова, Булгакова, Вампілова, підкреслюючи те, що Яблонська завершує драматургічну лінію великих драматургів. Її п’єси ставили в багатьох театрах України та Росії.

Передмова до нової книги творів Ганни Яблонської називається: «Ничего не бойтесь…». Молода авторка з Одеси звертається до нас з вічності…

В книги невеликий наклад — 500 примірників. Батько Ганни, Григорій Емануїлович Яблонський, дуже вдячний за допомогу і підтримку людям, які підтримали бажання родини підготувати до видання цю збірку.

Глядачі, котрі дивитимуться виставу «Сімейні сцени» 18 квітня (початок о 18.30), матимуть нагоду придбати книгу «Анна Яблонская. Театр и жизнь» після перегляду.

Виставі «Гамлет» — 5 років!