В Одесі покажуть виставу української драматургині, яка загинула під час теракту у Москві (“Суспільне. Новини”)

В Українському театрі готуються до показу виставу “Перевізник”. Це комедія з елементами чорного гумору. Її авторка, одеситка Ганна Яблонська загинула у 2011 році під час вибуху в аеропорту “Домодєдово” у Москві.

Вистава “Перевізник” — це чорна комедія про чоловіка, який намагається врятували свою кохану, каже режисер-постановник Олександр Самусенко.

“Це, мабуть, прекрасна сучасна ода інституту родини. Зберігаючи родину, ми зберігаємось як нація і як особистість”, — пояснив своє сприйняття роботи Яблонської режисер.

На думку Самусенка, сама вистава спонукає жити. Для глядачів вона буде не лише естетичною, а й терапевтичною.

“Ця вистава дає надію, що життя зміниться на краще. Обов’язково. Треба вірити, треба дбати про свою родину”, — розповів він.

Також Самусенко зауважив, що Росія привласнила собі Яблонську, а тому її треба обов’язково відкривати для українського глядача. Роботу загиблої драматургині, написану російською, переклала письменниця Маріанна Кіяновська.

Одну з головних ролей у “Перевізнику” грає заслужена артистка України Нінель Наточа. Її персонаж — жінка з косою.

“Смерть, яка відбирає життя, яку люди бояться, до якої люди прагнуть. Смерть, яка грається з людьми… Ми хочемо показати, що смерть — це втілення жіночності. Тому у нашій виставі вона буде дуже різною. Тому буду грати в образі смерті дуже багато жіночих персонажів, різних”, — поділилась артистка.

На запитання, чому варто відвідати виставу, Нінель Наточа пояснює:

“Вона про всіх нас. Вона про те, що нам вкрай важливо особливо сьогодні робити свій вибір. Якщо ми його не зробимо, якщо ми його не зробимо вірним, то прийде жінка з косою. А коли прийде жінка з косою, дуже важливо розуміти, що ти, як людина, те, що мала змогу зробити, впоралась з тим. І прекрасно, що ці речі ми даємо через гумор”.

Прем’єра спектаклю “Перевізник” відбудеться 23 лютого.

https://suspilne.media/686278-v-odesi-pokazut-vistavu-ukrainskoi-dramaturgini-aka-zaginula-pid-cas-teraktu-v-moskvi/

Чорна комедія (анонс "Kyiv Daily")