Нам — 90!

Одеський український театр відсвяткував 90-річний ювілей! Промені прожекторів перед центральним входом до театру сповіщали всю Одесу про свято. В фойє гостей зустрічав оркестр, на стінах розмістилася ретроспективна виставка театрального плакату, а в залі відбулося неймовірне театральне дійство!

Виступ васильківців проходив на пустій чорній сцені. При повній залі! Глядачі бачили, як артисти в чорному репетиційному вбранні «відпрацьовували» хореографічні сцени з вистав, в той же час відповідні епізоди з цих спектаклів транслювалися на задній стінці сцени. «Шинкарка», «Про кохання… без слів», «Сорочинський ярмарок», «Ранок ділової людини», «Любов по-французьки», «Дамський майстер», «Сімейні сцени», «Місто мого дитинства»… За 20 хвилин глядачі дістали уявлення майже про весь репертуар Одеського академічного українського музично-драматичного театру ім.В.Василька. Після хореографічного тренажу на стіні з’явилися портрети корифеїв, які в різні роки працювали в театрі. Вся зала встала, вшановуючи пам’ять майстрів українського театрального мистецтва.

Після хвилини мовчання на сцену вивезли фортепіано. До артистів вийшла хормейстер театру Людмила Волкова. Вона розпочала розспівування, яке завершилося веселою піснею з містичної комедії «Шинкарка».

Після цього на сцену в образах Петра і Наталки Полтавки вийшли художній керівник театру Ігор Равицький та директор Валентина Прокопенко. За ними опустилася біла завіса. Керівники згадували епізоди з 90-річного життя та жартували про проблеми театру, як-от відсутність свого транспорту для виїзду на гастролі та фестивалі й обвалення стелі в глядацькій залі.

І ось завіса піднялася. На сцені в святковому вбранні був майже весь колектив театру. Першим васильківців привітав голова Одеської облдержадміністрації Міхеіл Саакашвілі. Він вручив нагороди представникам колективу і розповів про те, що передав до столиці клопотання про надання почесних звань «заслужений артист України» акторам театру Нінель Наточій, Богдану Паршакову та Євгену Юхновцю, а також звання «заслужений працівник культури України» керівнику літературно-драматичної частини театру Любові Федченко.

Заступник начальника управління культури і туризму, національностей та релігій Одеської ОДА Ярослава Різникова вручила грамоти від голови Одеської облради Михайла Шмушковича й управління культури, а також зачитала поздоровлення з ювілеєм від голови Верховної Ради Володимира Гройсмана.

Від імені міського голови вітав віце-мер Олесь Янчук. Добрі слова прозвучали від директору департаменту культури Одеської міської ради Тетяни Маркової, директора Всесвітнього клубу одеситів Олени Павлової, мера міста Южне Володимира Новацького, ректорів ОНУ ім.І.І.Мечникова та Одеської національної академії харчових технологій Ігоря Коваля та Богдана Єгорова…

Вітали гості з Іллічівську, артисти Одеської обласної філармонії, поетеса Євгенія Заславська, голова регіонального відділення Національної спілки журналістів України Юрій Работін, представники профспілки робітників культури, а також регіонального відділення Спілки театральних діячів і, звісно ж, колеги з одеських театрів! Крім того, свої пісні подарували театру співачки Олена Палашек, Леся Верба та Неллі Нечаєва.

Гості вручили представникам колективу васильківців багато нагород, і про них ми ще розповімо докладніше.

Але головний подарунок зробили глядачі, які розділили з нами свято, дарували аплодисменти, посмішки та квіти.

Театр працює заради глядачів. Тож чекаємо на вас на наших виставах і вже починаємо готуватися до наступного ювілею!

Фотографії Ганни Токолової

 

Вітаємо Нінель Наточу та Тетяну Пантюшину з державними нагородами!