Український театр оновив акторський склад вистави «За двома зайцями»

В комедію «За двома зайцями», що з успіхом йде на сцені Українського театру вже 25 років, ввели чотирьох молодих акторів. У ролі Проні Прокопівни дебютувала актриса Ірина Бесараб.

Степана вперше зіграв актор В’ячеслав Казімірчак. А молодих актрис Наталю Шевченко і Юлію Харчук можна привітати з першим виходом на сцену в образах подружок Проні Прокопівни — Насті та Наталки.

Оновлену виставу «За двома зайцями» глядачі вперше побачили 9 жовтня. Молоді артисти натхненно грали нові ролі та органічно увійшли в злагоджений акторський ансамбль спектаклю. Краще будь-яких слів це підтверджує теплий прийом одеської публіки.

За словами директора Одеського академічного музично-драматичного театру ім. В. Василька Валентини Прокопенко, у планах керівництва — оновити декорації вистави.

Прем’єра вистави «За двома зайцями» за п’єсою Михайла Старицького в Українському театрі відбулася 23 квітня 1988 року. Режисером-постановником виступив заслужений діяч мистецтв України Володимир Туманов. Наступного року, у вересні 1989-го, спектакль одержав першу нагороду — на Всеукраїнському фестивалі театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти» на Кіровоградщині, батьківщині українського професійного театру.

Виставу «За двома зайцями» васильківці грали на основній сцені, на виїзних сценічних майданчиках, на гастролях. Змінювалися покоління митців і глядачів, а постановка — видовищна, музична, святкова — продовжувала своє життя.

Чверть століття в ролях Євдокії Пилипівни та Секлети Лимарихи на сцену незмінно виходили заслужені артистки України Марія Пивоварова та Світлана Гужва відповідно. Ці актриси грали у виставі й 9 жовтня. А ось заслужена артистка України Галина Кобзар-Слободюк, яка від дня прем’єри виконувала роль Проні Прокопівни, вперше з хвилюванням дивилася виставу по інший бік рампи — із залу.

Додамо, що 9 жовтня постановкою «За двома зайцями» розпочалася соціальна культурно-просвітницька акція «Українська класика на сцені», яку Український театр проводить спільно з управлінням з управлінням культури, туризму, національностей та релігій Одеської ОДА за підтримки губернатора Едуарда Матвійчука. Як повідомлялося, раз на місяць всі квитки на виставу за твором класика української літератури коштуватимуть 1 грн.

Фото Анни Токолової (прес-служба театру)

На фото:

1. Юлія Харчук (Наталка) та Наталя Шевченко (Настя)

2. Наталя Шеченко (Настя)

3. Тетяна Миронова (Галя) та В’ячеслав Казімірчак (Степан)

4-5. Ірина Бесараб (Проня Прокопівна)

6-8. Ірина Бесараб (Проня Прокопівна) та Богдан Паршаков (Свирид Голохвастов)

Будівлі Українського театру 16 жовтня виповнюється 110 років