Український театр оголосив плани на ювілейний сезон

В Одеському академічному українському музично-драматичному театрі ім.В.Василька відбулися збори колективу. Художній керівник театру оголосив плани на ювілейний, 90-й сезон, і познайомив васильківців з новими акторами.

Традиційні збори після серпневої відпустки відбулися у великому залі театру. Колектив привітали художній керівник народний артист України Ігор Миколайович Равицький та директор театру заслужений працівник культури України Валентина Михайлівна Прокопенко.

На початку зборів васильківці хвилиною мовчання вшанували пам’ять корифея театру режисера-постановника багатьох улюблених вистав заслуженого діяча мистецтв України Володимира Володимировича Туманова. Він пішов з життя в серпні цього року, не доживши декілька місяців до свого 75-річного ювілею. Однак в новому сезоні в театрі, як і раніше, йтимуть вистави Туманова «За двома зайцями», «Сватання на Гончарівці», «Шельменко-денщик»…

Сумна звістка змінилася гарними новинами. Після хвороби повернувся до роботи актор Андрій Зай. В трупі театру — молоде поповнення: випускники Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І.Карпенка-Карого Володимир Романко і Костянтин Кириленко.

Трохи пізніше, на традиційних гостинах з нагоди початку роботи, стало відомо, що в колективі з’явилося молоде подружжя: одружилися артисти Ірина Бесараб і Максим Линник.

Сезон розпочнеться, як і планувалось, 17 вересня — згідно календарної репертуарної афіші. Наразі проходитимуть репетиції. В найближчих планах — робота над новою виставою, що йтиме на основній сцені. Робоча назва — «Шинкарка». Режисер — Ігор Равицький — обрав фантастичну комедію польського прозаїка і драматурга Стефана Кшивошевського «Чорт і шинкарка», яку вже ставили в театрі в 1925 році. Сучасних глядачів очікує яскраве веселе ексцентричне видовище. Планується, що прем’єра вистави відбудеться на початку листопада і буде приурочена до дня народження Українського театру.

В новому сезоні планується випустити ще дві прем’єри, що йтимуть на експериментальних сценічних майданчиках. Детальніше про них — трохи пізніше. А наразі васильківці запрошують глядачів на вистави нового сезону. З репертуаром на вересень можна ознайомитись в розділі «Афіша».

Васильківці відкрили 90-й театральний сезон!