«Українська класика на сцені»: акцію продовжує «Запорожець за Дунаєм»

У новому році наш театр продовжує культурно-просвітницьку акцію «Українська класика на сцені». 22 січня ми запрошуємо глядачів на виставу «Запорожець за Дунаєм» (музика і лібрето — С. Гулак-Артемовський).

Вартість будь-якого квитка на спектакль 22 січня становить 1 грн. Квитки можна придбати в касі театру (вул. Пастера, 15, тел. 723-89-77).

Комічну оперу в двох діях «Запорожець за Дунаєм» поставив на сцені Українського театру народний артист України Лев Сілаєв. Режисером оновленої версії вистави виступив заслужений діяч мистецтв України Костянтин Пивоваров. Партію Івана Карася з дня прем’єри (6 червня 1983 р.) незмінно виконує народний артист України Анатолій Дриженко.

Нагадаємо, що «Запорожець за Дунаєм» — це перша українська народна опера. Її прем’єра відбулася у петербурзькому Маріїнському театрі у 1863 році і мала великий успіх. За сюжетом дія відбувається у володіннях турецького султану. Випадково потрапивши на свято до султану, козак Іван Карась випросив волю для всього задунайського козацтва.

Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. Василька проводить соціальну акцію «Українська класика на сцені» спільно з управлінням культури, туризму, національностей та релігій Одеської ОДА. У 89-му театральному сезоні кожної третьої середи місяця на сцені театру йтимуть вистави за творами українських класиків, при цьому вартість будь-якого квитка на ці вистави становитиме 1 грн.

Пам’яті митця: до 70-річчя з дня народження Василя Яковця