«Шинкарка»: комедія про кохання, якому підвладні всі

Як ми вже повідомляли, в театрі проходять репетиції нової вистави, яка має назву «Шинкарка». Прем’єра «Шинкарки» планується на 7 листопада — день народження Одеського українського театру.

Наразі ми готові поділитися деякими подробицями вистави і фотографіями з репетицій.

Дата прем’єри «Шинкарки» обрана невипадково. Відомо, що наш театр відкрився 7 листопада 1925 року виставою «Полум’ярі» за п’єсою А.Луначарського. В перший рік існування новостворений колектив показав публіці декілька прем’єр. Тоді особливу увагу глядачів привернула фантастична комедія Стефана Кшивошевського «Чорт і шинкарка».

Минуло майже 90 років. Знайшли текст в архівах, прочитали і — захопилися драматургічним матеріалом…

Художній керівник театру народний артист України Ігор Равицький, який є режисером-постановником вистави, визначив свій творчий задум так:

«Це історія про кохання. І тільки про кохання. Про те, що кохання буває різне: прагматичне, егоїстичне, романтичне…. Тут з’єдналися всі види кохання. В цій легкій, вишукано красивій комедії так багато непередбачуваного, як і непередбачувана в своїх вчинках, взагалі в поведінці головна героїня — шинкарка Катерина.

У нашій виставі присутні всі жанри: гротеск, елементи сатири, є іронія, мелодрама… І трохи містики.

Хочеться, щоб це була красива казка для дорослих. Весела, смішна і хвилююча водночас. Загалом ми ставимо яскраву, видовищну, музичну комедію про кохання, якому підвладні всі».

Художник-постановник вистави — відомий художник з Києва Олександр Друганов. Балетмейстер-постановник — Павло Івлюшкін.

У цій багатолюдній виставі зайнята, за поодинокими виключеннями, вся трупа театру. Багато молоді, задіяні також дебютанти, котрі щойно прийшли до колективу васильківців.

Над роллю шинкарки Катерини працюють заслужена артистка України Ольга Петровська і актриса Нінель Наточа.

Серед виконавців основних ролей: народна артистка України Ольга Равицька, заслужені артисти України Яків Кучеревський, Ігор Геращенко, Павло Шмарьов, артисти Ірина Бесараб, Олександр Довгодько, Максим Линник, Богдан Паршаков, Олександр Самусенко, Олександр Станкевич, Роман Федосєєв, Євген Юхновець, Сергій Ярий.

Фотографії Ганни Токолової (прес-служба театру).

Ювілей режисера Костянтина Пивоварова