Прем’єра! Останній день літа

29-го та 30 січня в Одеському академічному українському музично-драматичному театрі ім.В.Василька відбудуться прем’єрні покази вистави «Останній день літа».

Це спектакль режисера Івана Уривського за мотивами п’єси Олександра Вампілова «Полювання на качок». Вистава йтиме в умовах «Сцени 38».

Один день з життя головного персонажа — Віктора Олексійовича Зілова. Життя, в якому є начебто все, що потрібно людині: успішна кар’єра, ті, кого називають друзями, кохана дружина і закохані в нього жінки… І є мрія, яка збувається один раз на рік — полювання на качок. Тільки чи здійсниться ця мрія цього разу?

Останній день літа Віктор Зілов проживає, наче останній день в житті…

П’єса О.Вампілова «Полювання на качок» була написана у 1967 році, надрукована в 1970 році. Вона відразу ж привернула увагу театрів. Але відображення суворої, жорсткої правди про життя головного героя спричинило те, що п’єсу занесли у список «не рекомендованих» до постановки.

«Хоча п’єса була написана за радянських часів, ця історія і наша вистава, — поза часом, — розповідає режисер «Останнього дня літа» Іван Уривський. — В якомусь смислі це — психологічний трилер. Ми прагнули увійти в процеси свідомості головного героя, дістати першопричин. Чому він дійшов до своєї духовної кризи… Чи є у нашого героя вибір?».

Вистава йде в умовах, максимально наближених до глядача, — на сценічному майданчику «Сцена 38». Тим самим театр запрошує глядачів до діалогу про проблеми сьогодення.

«Останній літній день» — друга режисерська робота в Одеському українському театрі Івана Уривського. Першою була вистава за мотивами повісті Михайла Коцюбинського «Тіні забутих предків», інсценованої Василем Васильком. Прем’єра відбулася в травні 2015 року.

«Останній день літа»

Постановка, сценографія та музичне рішення Івана Уривського

Переклад Любові Федченко

Художник по костюмах Анастасія Пташкіна

Хореографія Павла Івлюшкіна

Дійові особи та виконавці:

Зілов — Богдан Паршаков

Кузаков — Володимир Романко

Саяпін — Микита Биканов

Кушак — заслужений артист України Ігор Геращенко

Галина — Марина Клімова

Ірина — Юлія Амелькіна

Віра — Вікторія Остапенко

Валерія — Юлія Харчук

Офіціант — Дмитро Цинковський

Виставу ведуть Микола Данилюк, Олена Фурманова.

Вистава йде без антракту.

Фотографії Ганни Токолової (прес-служба театру)

Прем’єра вистави «Останній день літа» відбулася з аншлагом