Пам’яті Ганни Яблонської. «Сімейні сцени»

24 січня 2016 року виповнюється п’ять років від дня трагедії, коли під час терористичного акту в московському аеропорту «Домодєдово» загинула талановита одеситка — поетеса, письменниця і драматург Ганна Яблонська.

22 січня на експериментальному сценічному майданчику «Глядач на сцені» йтиме вистава «Сімейні сцени» за п’єсою Ганни Яблонської (в перекладі Любові Федченко).

Прем’єра вистави відбулася 16 березня 2013 року. Режисер-постановник — народний артист України Ігор Равицький. Спектакль став визначною подією в театральної України.

В серпні 2013 року з цією виставою Одеський академічний український музично-драматичний театр ім.В.Василька здобув I місце в номінації «Мовне багатоголосся» в XIV Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Українська мова — мова єднання». До Дня незалежності України заслужений артист України Яків Кучеревський за визначні мистецькі досягнення, зокрема, за роль Миколи Боженка у виставі «Сімейні сцени», одержав диплом «Подяка» від прем’єр-міністра.

Після одного з показів вистави «Сімейні сцени» навесні 2014 року в театрі була презентована книга драматичних творів та кіносценаріїв, написаних Ганною Яблонською.

З плином часу смілива вистава про кохання та війну за пронизливою п’єсою Яблонської набула ще більшого драматизму, надзвичайної актуальності, співзвучності з тими подіями, які відбуваються в країні, в усьому світі.

22 січня у виставі «Сімейні сцени» зайняті: заслужений артист України Яків Кучеревський (Микола Боженко), артистка Марина Клімова (Ірина Боженко), артист Євген Юхновець (Сергій), народна артистка України Ольга Равицька (Семенівна), народний артист України Анатолій Дриженко (дід Андрій). Роль Вані Боженка грає Борис Охотніченко, який на момент прем’єри був школярем, а тепер є студентом музичного училища.

Запрошуємо вас, дорогі глядачі, 22 січня до театру, щоб подивитися виставу «Сімейні сцени». Початок о 18.30. Зважте на те, що кількість місць для глядачів обмежена. Телефон каси: 723-89-77.

А поки що пропонуємо вам послухати програму обласного радіо «Одеса пам’ятає», присвячену пам’яті Ганни Яблонської. Вона була підготовлена творчим колективом Українського театру ім.В.Василька три роки тому.

Портрет Ганни Яблонської — Сергія Ляшкова

Фотографії з вистави — Ганни Токолової (прес-служба театру)

Прем’єра! Останній день літа