Від прем’єри до ювілею…

Від прем’єри до ювілею… В різні періоди діяльності Одеського українського театру митці зверталися до творчості класика української літератури Івана Франка, зокрема, до п’єси «Украдене щастя». Кожна сторінка сценічної історії п’єси відкривала в ній ще незвідане, злободенне, актуальне саме для цього часу.

Історія вистави «Щастя поруч» розпочалася в листопаді 2002 року.

Театр вперше запросив на постановку відомого режисера з Києва Дмитра Богомазова, який на той час очолював театр «Вільна сцена».

Разом з режисером-постановником над виставою працювала дружна творча команда киян: художник Олександр Друганов, автор музичного рішення Олександр Курій, балетмейстер Лариса Венедиктова.

Вистава вже самою своєю назвою налаштовує глядача на активне сприйняття класичного твору.

Щастя поруч… Треба лиш побажати бути щасливим. Проте, одного бажання замало. В світі, в якому людина фатально невільна, треба боротися за право бути щасливим. Фатальний «трикутник» не розірвати. В цій боротьбі трагічний фінал неминучий.

Вічні питання буття увійшли в сучасний психологічний контекст. В метафоричній, пристрасній виставі Дмитра Богомазова акторський ансамбль діє по законах високої трагедії.

Основні ролі у виставі грають: заслужена артистка України Ольга Петровська (Анна Задорожна), заслужений артист України Ігор Геращенко (Микола Задорожний), заслужений артист України Яків Кучеревський (Михайло Гурман). У виставі зайняті також народна артистка України Ольга Равицька, заслужена артистка України Нінель Наточа, артисти Алла Бродська, Олена Головіна, Олена Кочергіна, Богдан Паршаков, Роман Федосєєв, Євген Юхновець.

Від дня прем’єри в 2002 році до 15-річчя вистави в листопаді 2017 року відбулося чимало знаменних подій, котрі стосуються саме цієї постановки.

В 2003 році вистава «Щастя поруч» (режисер-постановник та виконавці трьох основних ролей) були номіновані на здобуття Національної премії України імені Т.Г.Шевченка (пройдено три тури).

Виставою «Щастя поруч» театр взяв участь ХI Міжнародному фестивалі «Мистецьке березілля. Лідери» (м. Київ, 2003 р.).

В 2005 році вистава «Щастя поруч» була названа переможницею VI Всеукраїнського фестивалю «Українська мова — мова єднання».

Режисер-постановник Дмитро Богомазов одержав Національну премію України імені Т.Г.Шевченка( за цілу низку вистав, поміж яких і вистава «Гамлет» на сцені Театру імені В.Василька) та був удостоєний почесного звання «Заслужений діяч мистецтв України». Недавно також звання удостоївся і автор музичного рішення вистави «Щастя поруч» – киянин Олександр Курій.

Події особистого життя митців тісно переплелися з життям творчого колективу…

Запрошуємо 14 листопада о 18.30 на виставу «Щастя поруч». Виставі – 15 років. Вкотре виходять на сцену артисти-васильківці, щоб прожити життя в пошуках щастя… Чи вдасться коли-небудь розрубити фатальний вузол?…

Урывский. Новое имя театральной Одессы