ЛЕГЕНДА ТЕАТРУ НАРОДИЛАСЯ НА БЛАГОВІЩЕННЯ

Кажуть, на Благовіщення народжуються світлі, добрі, талановиті люди…  Саме на Благовіщення і саме в один день з Василем Степановичем Васильком народилася заслужена артистка України Станіслава Шиманська.

Зірка Одеської української сцени. Легенда театру. Наталка у виставі “Наталка Полтавка” І.Котляревського з музикою М.Лисенка… Аза в “Циганці Азі” за М.Старицьким… Дубиха в народній легенді “У неділю рано зілля копала…” В.Василька (за одноіменною повістю О. Кобилянської)… Одарка в комічній опері «Запорожець за Дунаєм» С.Гулака Артемовського….

Нехама у виставі «Тев’є-молочник» за Шолом-Алейхемом… Ганна в драмі «Вечір» О.Дударєва… Севідж в комедії «Дивна місіс Севідж» Д.Патрика…

Бабуся в детективі «Любов по- французьки» Р.Тома… Ганна Андріївна в комедії «Салют динозаврам!» Г.Мамліна… Пані Конті у виставі “Соло для годинника з боєм” за п’єсою О.Заградника.

Вона була скрізь різна і неповторна. Скрізь талановита.

Станіслава Михайлівна працювала з багатьма талановитими режисерами: Василем Васильком, Євгеном Купченком, Наумом Орловим, Володимиром Пахомовим, Броніславом Мешкісом, Борисом Зайденбергом. Йосипом Берковичем, Миколою Тараненком, Ігорем Равицьким, Костянтином Пивоваровим, Володимиром Тумановим…

Всі вони високо цінували її творчу і людсь ку особистість. Актриса чітко виконувала задачі, поставлені режисерами, і при цьому завжди залишалася незалежним і самодостатнім митцем. Рідкісному вмінню нашої пані Стасі весело і безтурботливо сміятися, радіти щастю та успіхам інших, при зовнішній м’якості, делікатності, інтелігентності мати твердий характер, завжди відстоювати свої життєві принципи, нам всім треба вчитися і вчитися.

Вісім десятиліть в мистецтві…

Це під силу рідкісним митцям. Для цього треба мати талант, мужність, терпіння. Треба, щоб в серці жила любов до театру, до людей, до життя.

Заслужена артистка України Станіслава Шиманська останні роки не виходила на сцену рідного театру. Але завжди була в курсі всіх справ. 7 квітня 2015 року васильківці поздоровили старійшину колективу з ювілейним днем народження – з 95-річчям. 19 червня легенди театру не стало…

Пам ’ ять про Станіславу Шиманську – зірку Одеської української сцени – житиме вічно і завжди світитиме васильківцям в творчості.

Пропонуємо Вам, дорогі друзі, передачу з архівів Одеського обласного радіо і Театру імені В.Василька , присвячену творчості легендарної актриси. В ній Ви почуєте фрагменти з останнього інтерв`ю, яке дала пані Стася…

Автор: Любов Федченко

ДЕНЬ ВИЗВОЛЕННЯ ОДЕСИ…