Культурна співпраця театру з іншими установами

«Українське серце Одеси» – під таким гаслом 23 січня 2023 року за партнерської участі Одеської національної наукової бібліотеки в Одесі відбулася низка урочистих заходів, присвячених вшануванню пам’яті однієї з найпомітніших постатей в культурному та суспільно-політичному житті України останньої чверті ХІХ – початку ХХ ст. Михайла Комарова (1844-1913), видатного українського просвітянина, бібліографа, критика, фольклориста, перекладача, лексикографа і видавця.
Найяскравіша просвітницька складова – літературно-музичний вечір пам’яті, присвячений Михайлу Комарову. Він пройшов в Грецькій залі Одеського академічного українського музично-драматичного театру імені В. Василька, та був підготовлений як перший спільний захід в рамках Меморандуму про співпрацю з Одеською національною науковою бібліотекою.
У заході взяли участь артисти та співробітники театру, які виступили з творчими номерами: завідувачка літературно-драматичною частиною Світлана Бондар, заслужені артистки України Галина Кобзар-Слободюк та Тетяна Глущенко, заслужений артист України Павло Шмарьов, актор Єгор Карельський, бандуристка Оля Леоненко та баяніст Олексій Леоненко.

До заходу долучився дослідник і популяризатор творчості Комарова, історик Ігор Стамбол.

Бібліограф Одеської національної наукової бібліотеки Надія Яцун поділилася цікавими фактами про вагоме книжкове зібрання ювіляра, що зберігається у фонді бібліотеки та презентувала гостям виставку, присвячену життю і діяльності Михайла Комарова.

Цей захід став не лише вшануванням видатного діяча української культури, але й місцем для активного обміну ідеями та продовженням кроссекторальної співпраці між установами культури та науки.


В Одесі покажуть виставу української драматургині, яка загинула під час теракту у Москві ("Суспільне. Новини")