Комедія-водевіль «Шельменко-денщик»: 10 років на сцені Українського театру

Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. Василька відзначає 10-річчя вистави «Шельменко-денщик» за п’єсою Г. Квітки-Основ’яненка.

Прем’єра комедії, яку поставив заслужений діяч мистецтв України Володимир Туманов, відбулася в листопаді 2003 року. За 10 років актори Українського театру виходили на сцену в образах героїв вистави «Шельменко-денщик» 134 рази — як в Одесі, так і на гастролях.

Найпопулярніша з українських класичних комедій — п’єса про хитромудрого денщика капітана Скворцова — від часу її написання не сходить зі сцен театрів України. Автор, класик національної літератури Г. Квітка-Основ’яненко, зобразив живих і колоритних персонажів, яскраво і точно відтворив характерні риси українців: передусім, вміння виживати за найрізноманітніших обставин. До речі, 29 листопада ми відзначатимемо 230-річчя від дня народження видатного драматурга.

Шельменка-денщика в різні часи грали славетні актори Карпо Соленик і Михайло Щепкін, Марко Кропивницький і Іван Карпенко-Карий, народний артист СРСР Василь Василько, а також інші корифеї одеської української сцени — народні артисти України Іван Твердохліб, Микола Сльоза, Василь Яковець, заслужені артисти України Олександр Кошутський, Ігор Максимов.

У минулому постановки «Шельменка-денщика» в Українському театрі здійснювалися двічі. В 1966 році режисером вистави виступив Йосип Беркович, в 1978-му свою версію класичної комедії поставив народний артист України Матвій Ошеровський. Як вже згадувалось, у 2003 році традицію продовжив режисер Володимир Туманов. Він залучив до роботи сценографа з Харкова — заслуженого діяча мистецтв України Тетяну Медвідь. Музичне оформлення постановки належить композитору Євгену Ульяновському. У виставі звучать дуети, куплети, сольні пісні на вірші одеського поета Станіслава Стриженюка. Балетмейстером виступив Сергій Кочергін.

У виставі васильківців «Шельменко-денщик» є все для успіху: потужна драматургічна основа, талановитий акторський ансамбль, прекрасна музика, співи, а разом це — веселе, яскраве, захоплююче видовище. Постановка користується незмінним успіхом у одеської публіки.

В черговий раз одесити та гості міста побачать виставу вже завтра, 20 листопада. Комедія «Шельменко-денщик» стане другою виставою в межах культурно-просвітницької акції «Українська класика на сцені», котру Український театр ім. В. Василька проводить спільно з управлінням культури, туризму, національностей та релігій Одеської ОДА.

Побажаймо ж виставі «Шельменко-денщик» і подальшого успішного життя на одеській сцені!

Вітаємо Дмитра Богомазова з нагородою!