7 квітня – День Народження Василя Василька

Щороку 7 квітня – на Благовіщення – колектив Одеського українського театру відзначає День народження свого видатного корифея, згадуючи митця добрими словами вдячності, присвятивши йому свої творчі досягнення.

Цього року колектив Одеського академічного українського музично-драматичного театру імені В.Василька показує в День народження Василя Степановича Василька виставу «Шинкарка».

Вперше фантастичну комедію польського драматурга Стефана Кшивошевського в перекладі на українську мову Спиридона Черкасенка «Чорт і шинкарка» було поставлено в Одеській українській Держдрамі в грудні 1925 року…

Відтоді минуло 90 років.

Яскрава, містична комедія про кохання та вірність знову поставлена на сцені театру.

Цією виставою колектив васильківців підтверджує своє право на ім’я Василька, який в своїй підсумковій книзі «Театру віддане життя» писав: «Яким я уявляю майбутній український театр? Перш за все, синтетичним. Я прихильник театрального театру…

Контактувати з глядачем так, щоб захопити його, заполонити, довести до екстазу, – ось що мусить бути ідеалом в мистецтві театру».

Василько мріяв про акторів темпераментних, активних в творчому пошуку… Таких акторів він виховував в своєму театрі.

Естафету від корифеїв-васильківців прийняли нинішні митці-васильківці.

Василько мріяв про театр з оригінальним, сміливим, різноманітним репертуаром.

Сьогодні в репертуарі Театру імені В.Василька – 30 вистав за творами української класики й світовою класичною драматургією, п’єсами сучасних авторів, вітчизняних і зарубіжних.

Діють три сцени: основна сцена та два експериментальні сценічні майданчики – «Глядач на сцені» і «Сцена 38».

Василько збирав численні матеріали для створення театрального музею. Він неодноразово казав, що в кожному театральному колективі має бути музей його історії.

В Театрі імені В.Василька музей історії працює понад чотири десятиріччя.

Крім того, в фойє глядачі можуть оглянути виставку театрального плакату «Ретроспектива. 1925-2015 рр.».

В святковому Грецькому залі представлена виставка театрального костюма, яка була відкрита до Міжнародного дня театру 27 Березня і триватиме до 10 квітня включно.

Запрошуємо одеситів та гостей міста завітати 7 квітня до Одеського українського театру, щоб разом з митцями згадати про Василя Василька – видатного театрального діяча України XX століття.

Подивитися містичну комедію «Шинкарка» за пєсою С.Кшивошевського (в перекладі на українську мову С.Черкасенка). Постановка народного артиста України Ігоря Равицького.

Початок вистави – о 18.30

До того ж, пропонуємо Вам послухати радіопередачу «Миттєвості життя» з архіву Одеського обласного радіо, підготовлену у 2008 році до 115-річчя від дня народження Василя Степановича Василька.

У вас є чудова можливість доторкнутися до дорогоцінних скарбів, які залишила нам історія… Перегорнути сторінки щоденника Василя Міляєва – київського гімназиста, зачарованого театром… Зазирнути в квітень 1915 року, коли Василь Міляєв став справжнім актором – і не будь-де, а театрі самого Миколи Садовського! Дізнатися історію виникнення прізвища – Василь Василько.

Ви почуєте голос самого Василька, який виконує монологи Городничого та Йосипа з вистави «Ревізор» за М.Гоголем!

…На початку третього сезону Одеської української Держдрами – в квітні 1927 року – Василько поставив комедію Я.Мамонтова «Республіка на колесах».

В архівах театру зберігаються записи, серед яких є запис голосу Василька в ролі Дудки з вистави «Республіка на колесах».

Слухаймо голос історії!

Автор: Л.Федченко

ЛЕГЕНДА ТЕАТРУ НАРОДИЛАСЯ НА БЛАГОВІЩЕННЯ