Ювілей вистави «Норовливий»

Цієї осені відзначає своє 15-річчя вистава «Норовливий» — одна з яскравіших музичних комедій Українського театру. Сьогодні, 26 листопада, постановка йтиме на сцені в 97-й раз. Тож вже зовсім скоро в неї станеться ще один ювілей — сотий показ. Радимо вам не шукати приводу, а вже сьогодні насолодитися яскравим дійством.

Використовуючи сюжетні мотиви класичної комедії І.Тобілевича (Карпенка-Карого) «Паливода XVIII століття», відомий український драматург Ярослав Стельмах написав яскраву музичну п’єсу про примхи кохання комедію ситуацій та положень, в якій дуже багато гумору і дотепів. Наприкінці минулого століття до цього тексту звернувся Одеський український театр.

Прем’єра музичної комедії «Норовливий» в постановці народного артиста України Ігоря Равицького відбулася 29 жовтня 1999 року. Відтоді минуло 15 років. За цей час «Норовливого» подивилося близько ста тисяч глядачів. Склалася солідна і щаслива сценічна історія вистави.

Влітку 2001 року виставу було з успіхом показано на Всеукраїнському фестивалі музичних вистав «Мельпомена Таврії» в Херсоні.

Яскраві костюми й багатокольорові декорації заслуженого художника України Станіслава Зайцева з плином часу не потьмяніли. Пісні та дуети, написані одеситом заслуженим працівником культури України Романом Бродавком, покладені на музику народним артистом України Миколою Свидюком, стали улюбленими у численної глядацької аудиторії вистави.

Акторський ансамбль, незважаючи на певні зміни, залишився міцним. Беззмінним виконавцем ролі Графа, котрий потребував «приборкання» чарами кохання, є заслужений артист України Павло Шмарьов. Для заслуженого артиста України Якова Кучеревського роль Степана була однією з перших на одеській українській сцені (і, напевне, залишається однією з улюблених). Роль графині Оляни, котра була заручена з Графом ще з колиски і, досягши повноліття, приїхала до графського маєтку як наречена, від дня прем’єри грає заслужена артистка України Ольга Петровська. В ролі Ярисі, служниці Графині, глядачам полюбилася народна артистка України Ольга Равицька.

Серед виконавців ролей у виставі був народний артист України Василь Яковець. Сьогодні в акторському ансамблі виходять на сцену Богдан Паршаков, Валерій Швець, Євген Юхновець, Сергій Ярий, Олександр Бабій, Олександр Станкевич та інші.

Наприкінці минулого сезону, 11 червня 2014 року, у виставу увійшли молоді актриси: графиню Оляну вперше зіграла Наталя Шевченко, Ярисю — Ірина Бесараб.

Запрошуємо глядачів на виставу-довгожительку! Початок о 18:30.

Вистава «Кайдаші» святкує перший ювілей