«Від Романа до Йордана»

22 січня о 17.00 в Грецькій залі Одеського українського театру імені Василя Василька відбудеться відкриття персональної виставки авторських ляльок  народної майстрині Оксани Цюпи «Від Романа до Йордана».

На цей святковий час чи головними в нашій країні стають Ірод, Чорт, Смерть, але добро завжди перемагає, і на небі сходить довгождана Зірка й спускається Ангел. Ці та багато інших персонажів можна буде побачити на виставці української майстрині.

Текстильними ляльками гралися ще наші давні пращури. Не маючи змоги придбати іграшки, їх виготовляли власноруч з підручного матеріалу. Сьогодні ж, зазвичай, такими ляльками не граються, а любуються, часто саме як музейними експонатами.  Авторські ж ляльки Оксани Цюпи – це справжні твори мистецтва: досконало продумані оригінальні образи, які ретельно втілюються майстринею протягом багатьох годин, зі спеціально відібраних десятків найкращих матеріалів. Також майстриня застосовує різні техніки декорування виробу – вишивку нитками та бісером, різні види аплікацій, батік тощо.

Ляльки Оксани Цюпи знаходяться в галереях багатьох країн світу, зокрема США, Канади, Німеччини. Свою першу персональну виставку Оксана Цюпа відкрила майже 20 років тому.

Андрій Курков сказав про ляльки Оксани Цюпи «Кожна лялька має свій характер, має своє ім’я. І в принципі, за кожним образом, як за персонажем в літературі, є якась історія, і є якесь майбутнє».

Оксана Цюпа – художниця, майстриня, яка окрім ляльок також займалася і декоративною керамікою і живописом на склі. Як художник з костюмів брала участь у театральних постановках — міжнародному проекті «Nascentes» та спектаклі «Одержима» театру-студії «Будьмо!» Розробила ескізи до постановки «Маленької п’єси про зраду» Олександра Ірванця для Харківського театру-студії «Арабески».

Виставка Оксани Цюпи «Від Романа до Йордану» триватиме до 10 лютого 2020 року в Грецькій залі  щодня, окрім понеділка.

Побачити ці чудові лялькі можна перед виставами нашого театру.

Вхід вільний.

Приходьте заздалегідь та отримайте задоволення!

 

 

 

В украинском театре покажут удивительные авторские куклы