ВАШІ БЕРЕЗНЕВІ ЗУСТРІЧІ В ТЕАТРІ.

Календарну весну в Одеському українському театрі розпочинає прем’єрна вистава: «Турандот» за однойменною п’єсою Карло Гоцці в перекладі Ігоря Геращенка.

Перші два покази нової роботи театру в лютому викликали захоплення і водночас збудили суперечки навколо незвичного прочитання режисером-постановником Іваном Уривським класичного твору.

Тож, у вас, шановні глядачі, є можливість завітати до театру 1 березня або 21 березня і дістати власне враження від вистави.

У всякому разі ви відкриєте щось нове в собі та в мистецтві.

Зазвичай весна в Україні приходить з Шевченковим святом…

Саме в День народження Кобзаря 9 березня в театрі йтиме унікальна вистава про життя і творчість молодого Тараса Шевченка. Унікальна вона тим, що створювалася вони в колективі васильківців, аналогів її немає на сценах інших театрів України.

Щасливі роки великого Поета України – 1838-1843. Саме в цей період сталися знаменні події: Шевченко народився як Художник і як Поет, побачив світ Шевченків «Кобзар».

Автор композиції (у співавторстві з Л.Федченко) та режисер-постановник заслужений діяч мистецтв України Костянтин Пивоваров за допомогою свідчень про Шевченка його сучасників, історичних документів та поезії Шевченка того періоду створює поетичний світ, фантазію про українського Поета, якому рівних не було і немає.

Навіть якщо ви вже давно закінчили навчання, а школярам, гадаємо, цю виставу дивитися вкрай необхідно, прийдіть до театру, щоб разом відсвяткувати Шевченків день.

Початок вистави 9 березня о 12-й годині.

4 березня на «Сцені 38» – вистава «Останній день літа» за відомою п’єсою Олександра Вампілова «Полювання на качок» (режисер-постановник Іван Уривський), котра розповідає про лише один день з життя людини, але в тому дні збіглися всі проблеми, важливі події для основного героя – Віктора Зілова…

На афіші березня представлені твори української класики: музична комедія «Сорочинський ярмарок» за повістю Миколи Гоголя (п’єса Михайла Старицького) з музикою нашого сучасника Віктора Уреса (постановка заслуженого діяча мистецтв України Костянтина Пивоварова) – 7 березня; музична комедія «Норовливий» Ярослава Стельмаха (за мотивами п’єси Івана Тобілевича «Паливода XVIII століття») з музикою одеського співака і композитора Миколи Свидюка (режисер-постановник народний артист України Ігор Равицький) – 24 березня;

26 березня – славнозвісна комедія Григорія Квітки-Основ’яненка «Сватання на Гончарівці», яку режисер-постановник заслужений діяч мистецтв України Володимир Туманов назвав точно і образно: «вечорниці-марення про українську комічну оперу» – таким чином, глядачі мають можливість ознайомитися з українською музичною антологією минулих століть;

28 березня театр запрошує вас, шановні глядачі, разом поміркувати над складними родинними відносинами, проблемами батьків та дітей на виставі «Кайдаші» – сімейній хроніці за мотивами повісті Івана Нечуя-Левицького «Кайдашева сім‘я» (постановка заслуженого діяча мистецтв України Костянтина Пивоварова);

29 березня на сцені театру йтиме вистава «Щастя поруч» за п’єсою Івана Франка «Украдене щастя» (постановка лауреата Національної премії України імені Т.Г.Шевченка, заслуженого діяча мистецтв України Дмитра Богомазова) – вистава про вірність у коханні й зраду за видатним твором української класики.

Теми класичних творів продовжують і вистави, що йдуть на експериментальних сценічних майданчиках – у творчій майстерні «Глядач на сцені»:

22 березня – вистава «Тіні забутих предків» за повістю Михайла Коцюбинського в інсценізації Василя Василька (режисер-постановник Іван Уривський);

23 березня – вистава «Український Декамерон» за КЛІМом (режисер-постановник Владислав Троїцький з м. Києва) для глядачів за 18 років.

Зверніть увагу, 26 березня в театрі йтимуть дві вистави, котрі починаються в один і той самий час – о 18.30:

на основній сцені – «Сватання на Гончарівці»,

на «Сцені 38» – «Кого люблю…»;

30 березня – на експериментальному сценічному майданчику «Глядач на сцені» – вистава «Сімейні сцени» за п’єсою Ганни Яблонської для глядачів за 18 років,

на «Сцені 38» – вистава «Два ангели» за комедією Віктора Шендеровича.

Режисер-постановник вистав на експериментальних сценічних майданчиках – художній керівник театру народний артист України Ігор Равицький.

Кількість місць на обох експериментальних сценах обмежена. Поспішіть придбати квитки.

Березень у Театрі імені В. Василька різнобарвний: вистави різних режисерів, різні за жанрово-стильовими ознаками.

У глядачів широкий вибір, як провести час за своїми естетичними бажаннями.

Запрошуємо!

Початок вистав – о 18.30, крім вистави 9 березня – «Тарасові весни», початок якої о 12.00.

На сцені Одеського українського театру шанували день народження Шевченка