Український театр передав подарунки постраждалим від повені жителям Болградського району

Представники Одеського українського театру ім. В. Василька на чолі з директором Валентиною Прокопенко відвезли подарунки постраждалим від повені жителям Болградського району.

Техніка та інші необхідні речі були придбані на кошти, зібрані від продажу квитків на благодійний спектакль «Сорочинський ярмарок», який артисти театру зіграли 7 грудня.

Для дітей-інвалідів, що відвідують реабілітаційний центр у Болграді, театр придбав канцтовари, конструктори, набори для творчості. Крім того, дітям привезли наручні ляльки-маріонетки, за допомогою яких юні болградці можуть створювати свої власні вистави.

Діти не залишилися у боргу: Валентині Прокопенко вони вручили грамоту «Відкрите серце» і подарунок, створений руками одного з вихованців реабілітаційного центру.

З реабілітаційного центру васильківці вирушили у будівлю Болградської райдержадміністрації, де проходила зустріч керівництва району з сиротами і дітьми, позбавленими батьківської опіки.

Для таких дітей театр придбав три пральні машини і холодильник. Техніку доставили у Болград того ж дня. А голова РДА Михайло Садаклієв вручив місцевій мешканці, Лідії Кулик, ключі від квартири — у рамках виконання державної програми придбання житла для дітей-сиріт.

У кінці візиту представники театру відвідали мешканців Будинку милосердя в селі Криничне Болградського району. Їм привезли необхідні речі, серед яких, — теплі штани і кофти, верхній одяг.

«Нам було важливо надати саме адресну допомогу і вручити її особисто, — підкреслює директор Одеського академічного українського музично-драматичного театру заслужений працівник культури України Валентина Прокопенко. — Ми зв’язалися з місцевою владою, дізналися, де більш за все потребують допомоги, і закупили необхідне за списком. Дякуємо всім одеситам, які підтримали нашу ініціативу і купили квитки на виставу 7 грудня. Наш театр ніколи не залишався в стороні від чужої біди, ми і далі даруватимемо людям радість і по можливості допомагатимемо тим, хто потребує допомоги».

«Це дивовижний випадок, коли хтось в центрі подумав про проблеми регіону, — говорить заступник голови Болградської РДА Юлія Дмитрова. — Хотілося б через Валентину Михайлівну сказати велике спасибі всьому колективу театру, який подумав про те, що десь комусь треба допомогти. Побачивши сьогодні сльози на обличчях дітей, яким вручали подарунки, кожен з нас замислився: «Чи зробили ми все, що могли, щоб подарувати людям радість?»

Нагадаємо, що в середині вересня Тарутинський, Арцизський, Болградський та Саратський райони Одеської області постраждали від потужного удару стихії. В результаті повені було підтоплено понад 400 будинків, ще декілька десятків будинків було знищено повністю, багато місцевих жителів втратили майно. Дізнавшись про це, Український театр ініціював проведення акції «Від усього серця». 7 грудня в театрі дали благодійну виставу «Сорочинський ярмарок», і всі кошти від продажу квитків на нього були спрямовані на допомогу постраждалим від повені.

Пропонуємо переглянути сюжет місцевого телебачення, присвячений благодійній акції Українського театру.

Пам’яті Ганни Яблонської. «Сімейні сцени»