«У неділю вранці зілля копала»: як Український театр в Одесі готує нову виставу (УСІ)

До ювілею з дня народження української модерністської письменниці Ольги Кобилянської в Українському театрі готують нову виставу.
На читці п’єси побувала фотокореспондент Української Служби Інформації Наталя Довбиш.

Так, 27 листопада Україна святкує річницю, ювілей з дня народження Ольги Кобилянської.

За словами завідувачки літературно-драматичною частиною театру Світлани Бондар, в основу тексту її повісті «У неділю вранці зілля копала» лягла фольклорна балада «Ой не ходи, Грицю, та на вечорниці».

Це та балада, яка дала український літературі найбільше художніх текстів, але за дослідженнями багатьох літературознавців саме Кобилянська змогла зробити з цього глибоку історію, яка цікава будь-кому і будь-де. Ольга Кобилянська зацікавилась фольклором після читання творів болгарина Тодорова. Вона писала йому у листах, що хоче теж щось таке віднайти у фольклорі, вона кілька років шукала такий матеріал, писала, що знайшла, і думає, як це зробити. Потім вона бачила п’єсу Старицького, але, як сама писала в листі до Лесі Українки, вважала, що у неї вийшло краще і глибше, – зазначає Світлана Бондар.

Вона також додала, що зараз літературознавці перевідкривають Кобилянську для себе, тому що одразу по її смерті це було радянське літературознавство, воно її перекривлювало і спотворювало.
Загалом у п’єси було три джерела – сюжет балади буковинського варіанту, знайомство з циганами і особисте життя Ольги Кобилянської.

Акторки театру Римма Зюбіна і Нінель Наточа поділились, що ще не знають, кого гратимуть у виставі.

Режисер сказав, що ми всі просто читаємо сьогодні. І не обов’язково те, що ми читаємо, будемо грати. Можуть бути і зміни. Поки ми вдвох призначені на роль циганки Маври. Це історія кохання, історія вибору, дуже драматична і трагічна, напевно, люди зараз вже не здатні на такі пристрасті. Про те, на що людина може піти заради кохання. Чи бути щасливою два-три дні, а потім все життя бідкатись, чи жити без таких шалених почуттів, – вважають актриси.

Режисер вистави Олександр Самусенко розповів, що це п’єса про те, що ти можеш зробити заради справжнього кохання.

Принаймні, це так для мене. Бо справжнє кохання це великий дар, і через які тортури ти проходиш, які мінливості життя бувають, і між чим ти обираєш, щоб отримати справжнє кохання. Я сподіваюсь, що буде дуже цікава робота. У мене, як завжди, найкрутіші актори, мені допомагав Максим Голенко (головний режисер театру), мені складно, бо я є актор, в першу чергу, бо я знаю, як це в акторських амбіціях не отримувати роль або отримати маленьку. Тому мені здається, що принцип роботи цієї вистави – задовольнити абсолютно всіх. У нас відбулась сьогодні (25 квітня) перша читка, – поділився Олександр Самусенко.

За його словами, музикою до вистави займається Віктор Чернєв, який віртуозно грає на скрипці, а також знається майже на всіх музичних інструментах.

Це людина, яка живе музикою, тут мені дуже пощастило. Також попереду нелегка співпраця з художниками, бо без них також не можна, це вирішення сценічного простору і це дуже важливо. Це буде велика вистава, але я не впевнений, що вона буде двохактова. Це не історія про 19 століття, у нас є містичність, своєрідна автентичність, українська краса, – підкреслює режисер.

Зазначимо, прем’єра вистави запланована на 27 серпня.

«У неділю вранці зілля копала»: як Український театр в Одесі готує нову виставу (фото, аудіо)

Увага! Терміново!