Святкуємо День соборності разом із «Запорожцем»

Символічно, що саме 22 січня, в День соборності України, на сцені нашого театру йтиме українська народна опера «Запорожець за Дунаєм».

Колектив васильківців пропонує глядачам разом з нами долучитись до святкування величного Дня для нашої країни!

«Запорожець за Дунаєм» — перша українська народна опера, де вперше в історії України народні пісня і танець вийшли на театральний кін. За жанром, визначеним автором, — це комічна опера, сповнена щедрого українського гумору, в якій діють колоритні народні персонажі, звучать українські мелодії (прекрасні пісні-арії, дуети, хори).

Вистава переносить глядача у володіння турецького султана, який частенько, переодягнувшись в одяг простої людини, гуляє своїми землями. Одного разу під час прогулянки султан зустрів запорізького козака Івана Карася і запросив його в гості. Карась, не здогадуючись, у кого він гостює, випросив у султана вільну собі та всім задунайським запорожцям…

Від дня прем’єри (9 червня 1983 року) вистави роль-партію Івана Карася виконує народний артист України Анатолій Дриженко, роль-партію Султана — Олег Руссол.

В 1999 році виставу було поновлено. Режисер-постановник оновленої версії — заслужений діяч мистецтв України Костянтин Пивоваров. Музичний керівник і диригент — Ігор Чернецький. Концертмейстер — Наталя Савельєва. Репетитор з балету — Олена Кочергіна.

История легендарного одесского театра / интернет-издание Культурометр