Прем’єрну виставу Українського театру одесити зустріли овацією

Сьогодні в Українському театрі з аншлагом пройшов прем’єрний показ вистави «Тіні забутих предків», яку поставив молодий режисер з Києва Іван Уривський. Одеські глядачі влаштували творчій групі стоячу овацію і довго не відпускали митців зі сцени.

Напередодні прем’єри в Грецькій залі театру відбулась прес-конференція за участю творчої групи виставі «Тіні забутих предків», а також художнього керівника і директора театру Ігоря Равицького та Валентини Прокопенко.

Як розповів Ігор Равицький, Іван Уривський, який наразі закінчує режисерське відділення Київського національного університету культури і мистецтв (майстерня Ніни Гусакової), сам звернувся до Одеського українського театру. Восени художній керівник і директор театру їздили до Києва, аби подивитися студентський проект Івана — виставу «Дядя Ваня» за Антоном Чеховим, яка йшла на сцені театру «Золоті ворота». Робота молодого митця сподобалась керівництву, і його запросили до Одеси на постановку.

Після недовгих творчих пошуків зупинилися на «Тінях забутих предків» — інсценізації Василя Василька, ім’я якого названий театр, за мотивами відомої повісті Михайла Коцюбинського. Як зізнався Іван Уривський, він з радістю взявся за цей матеріал, тому що класика приваблює його найбільше.

До роботи були залучені молоді актори, дехто з них працює у театрі перший сезон. Артистів відбирав особисто режисер, який перед цим передивився значну частину репертуару ваильківців. До речі, Іван давно мріяв подивитися виставу «Гамлет», яку в Одеському українському театрі поставив київський режисер Дмитро Богомазов. За словами молодого митця, в Києві наш театр вважається одним з найкращих в Україні за межами столиці.

Уривський виступив не лише як режисер-постановник, але й як автор сценографічного рішення вистави «Тіні забутих предків». В створенні постановки йому допомагали художник по костюмах Анастасія Пташкіна (Київ), хореограф Павло Івлюшкін і хормейстер Людмила Волкова (пластиці та співу в виставі приділяється особлива увага).

Як ми повідомляли, «Тіні забутих предків» йдуть на експериментальному сценічному майданчику «Глядач на сцені». За словами Уривського, камерний формат йому дуже близький, бо в безпосередній близькості від артистів публіка по-справжньому відчуває театр.

Відгуки перших глядачів та журналістів на виставу дуже теплі.

Лілія Комнат:

«Якщо ви думаєти піти чи ні, не думайте, йдіть!.. Вистава неперевершена, й досі мурахи по шкірі. Незважаючи на не такий великий досвід режисера Івана Уривського (дуже талановитий), сама постанова чудова та свіжа, а якщо примножити сюди гру акторів, хореографію та сам колорит, вистава тримає на протязі всього дійства. А коли закінчується, ти хочеш переглянути ще й ще й ще не один раз».

Катерина Бакурова:

«Красива вистава. Одна з таких, коли хочеться, аби завіса не закривалася. Півтори години пролітають, як одна мить. Я не писатиму багато про акторську гру, музику, хореографію, світло, декорації та костюми. Це не рецензія, це лише пост захвату».

«Комсомольская правда в Украине»:

«…У повітрі витала колосальна енергетика, що виходила від молодих артистів, задіяних в постановці. З десяток хлопців в образі карпатських горців динамічно рухались, посилюючи міць того, що відбувалось на сцені…».

Наступні покази вистави «Тіні забутих предків» відбудуться 8-го та 23 травня, а також 7-го та 18 червня. Кількість місць обмежена, радимо подбати про квитки заздалегідь.

Фотографії Ганни Токолової (прес-служба театру)

Український театр — надбання Одеси