Пам’яті народного артиста України Ігоря Равицького

Нещодавно завершений повнометражний художній фільм «Ох, уж ці діди!» присвячено пам`яті виконавця однієї з головних ролей – народного артиста України Ігоря Равицького. Таку заяву зробив для преси режисер-постановник стрічки Ігор Козлов-Петровський.

З новими фільмами одеського виробництва, як відомо, далеко не все гаразд. Чи не тому кожна нова робота наших кінорежисерів привертає до себе особливу увагу: може, саме ій випаде стати першою ластівкою на шляху відрождення «чорноморського Голівуда»? А що вже і взагалі безперечно – так то цінність кожної нової кіноролі наших уславлених корифеїв.

Далеко не вперше на знімальному майданчику режисера І.Козлова-Петровського, а потім і в його фільмах зустрічали ми народних артистів України Анатолія Дриженка, Андрія Гончара, Миколу Завгороднього. І в звичному зірковому акторському ансамблі з ними, як правило, був Ігор Миколайович Равицький. От і в картині, про яку йдеться сьогодні, він зіграв старого хіміка, котрий іще з двома друзями-дідами переміг в автомобільному ралі. А сценарист та режисер Ігор Козлов-Петровський ніколи не робив таємниці з того, що запрошуючи метра на чергову роль, поєднував для себе приємне з корисним, адже неодмінно вчився у нього і активно використовував його щирі професійні поради.

У дні, коли пишуться ці рядки, І.Козлов-Петровський продовжує роботу над фільмом «Таємниця старого хронометру», де ще при створенні сценарію одна з головних ролей писалася, як то кажуть, персонально на І.М.Равицького. Сумні, трагічні не лише для нашого театру, а й для всієї театральної України, дні наприкінці жовтня минулого року перекреслили надії знімальної групи та глядачів на нову екранну зустріч з Ігорем Миколайовичем. Але все ж таки, дякуючи кінематографу, залишилися збереженими для нащадків кіноролі нашого багаторічного лідера, колеги та друга. І цілком закономірно, що останній фільм, в титрах якого зазначено прізвище Ігоря Равицького, творці стрічки присвятили його світлій пам`яті.

Директор-художній керівник театру Юлія Пивоварова в програмі Real Life.