Остап Бендер повернувся в Одесу!

Остап Бендер повернувся в Одесу: “Золоте теля” в українському театрі (фоторепортаж)

Режисером нової постановки виступив Максим Голенко.

14 та 15 жовтня в Одеському академічному українському театрі ім. В. Василька  презентують прем’єру нової масштабної постановки за мотивами знаменитого роману І. Ільфа та Є. Петрова “Золоте Теля” (режисер Максим Голенко).

15 жовтня, до речі, виповнюється 124 роки з дня народження Іллі Ільфа (1897-1937) , одного з авторів золотого літературного дуету, що створив популярні романи про пригоди Остапа Бендера  – “12 стільців” та “Золоте теля”.

В Одеському українському театрі кажуть, що поява “Золотого теляти” в репертуарі не є випадковістю, адже театр дбає про різноплановий та різножанрових репертуар, а Ілля Ільф та Євген Петров родом з Одеси,  і вони увібрали неповторний колорит південного міста і нагородили таким колоритом багатьох своїх героїв. Зокрема, славнозвісного Остапа Бендера, чимало “прототипів” якого   біографи Ільфа-Петрова знаходили саме в Одесі.

Для Максима Голенка, головного режисера Одеського українського театру, це вже третя велика робота на прославленій південній українській сцені, до цього були масштабні постановки “Енеїда” , “Собаче Серце”. На роль Остапа Бендера у одеське “Золоте теля” режисер запросив двох яскравих акторів (вони гратимуть у чергу) –  Юрія Хвостенка ( з Івано-Франківського Національного театру) та Дмитра Усова, який вже давно став актором-талісманом для Голенка (нині Дмитро Усов працює у штаті Одеського українського театру). Легендарного Паніковського у  новій виставі грає Ігор Геращенко, Шуру Балаганова –  Олександр Самусенко,  мільйонера Корейка –  Роман Федосєєв та Богдан Данилюк,  Козлєвіча –  Анатолій Головань.

Художниця вистави – Юлія Заулична, Музичне рішення – Вадим Бессараб, автор інсценування – Олексій Дорічевський.

У виставі Голенка є також два несподівані персонажі, це екс-одесити, власне, автори “Золотого теляти” , Ілля Ільф (актор Сергій Куда) та Євген Петров (актриса Сенья Доляк).

На думку директорки-художньої керівниці Одеського українського театру Юлії Пивоварової,  “Золоте теля” неодмінно знайде “свого” глядача серед одеситів та гостей міста, адже «у  масштабній багатофігурній музичній виставі Голенка є і дотепний гумор, і оригінальні режисерські рішення, і  цікаві акторські роботи, і музика зламу епох, і, найголовніше, є авантюрно-гірка атмосфера сюжету Ільфа і Петрова, які  нещадно та їдко писали про абсурдні парадокси радянського життя у 20-ті роки ХХ століття, але навіть через сто років їхні тексти не втрачають енергію, колорит та несподівану актуальність. Попереду у нашого театру декілька великих відповідальних проєктів: дитяча вистава “Пітер Пен”, робота над декількома сучасними європейськими п’єсами, триває також напружений пошук яскравої  сучасної української п’єси, враховуючи, що сьогодні Український театр в Одесі має декілька сцен: велика сцена, “Сцена 38” , “Сцена на сцені” (глядач на сцені), “Сцена під сценою” (нещавно там проходило перформативне читання  однієї з  відомих європейських п’єс за участі автора».

Фото Івана Страхова (Одеський  академічнийукраінський театр ім. В. Василька).

Підготувала : Фаина Ваулина

https://zn.ua/ukr/CULTURE/ostap-bender-povernuvsja-v-odesu-zolote-telja-v-ukrajinskomu-teatri-fotoreportazh.html?fbclid=IwAR1_-1RL_neBM8vkc6gtc7zvtWPRlqa-GoeOe3Z3YZZCIFIjyTwkx9QRKTU

Украинский Бендер: в Одессе поставили «Золоте теля»