Одеський Український театр створив виставу для всієї сім’ї: «Місце для дракона» – філософське фентезі, що перекликається з подіями сьогодення

В Одеському українському театрі ім. Василька 31 травня та 1, 2 червня відбудеться прем’єра вистави-феєрії «Місце для дракона». Це філософське фентезі для глядачів будь-якого віку. Світла історія за твором Юрія Винничука, яка спонукає глядачів до роздумів, бо у будь-якому суспільстві завжди знайдеться той, хто відрізняється від стереотипів. Добрий дракон Грицько нікого не їсть, бо харчується травичкою, нічого не руйнує, не спалює своїм вогнем, а навпаки — творить і цінує красу, вирощує квіти і навіть пише вірші, але «традиції» вимагають його вбити. Чи врятує доброта юного Дракона Грицька від вірної смерті? Чи він таки стане заручником традицій і недолугості правителя?
На генеральній репетиції вистави побувала фотокореспондентка Української Служби Інформації Наталя Добвиш.

«Місце для дракона» — історико-фентезійна казка, написана українським письменником Юрієм Винничуком, яка внесена у шкільну програму 8 класу. За основу автор взяв традиційний сюжет чарівних казок: лицар має врятувати людство від злого дракона та одружитися з принцесою, отримати пів царства, жити довго й щасливо. Проте в цій казці все навпаки – самим людяним у цьому фентезі є дракон.

Прем’єру вистави у театрі присвятили до Міжнародного дня захисту дітей, який у всьому світі відзначають 1 червня. Але ця вистава – не тільки для підлітків, яких вона повинна навчити тому, що реальне життя більш складне, позбавити інфантильності і уяві про те, що «добро завжди перемагає». Кожне покоління, спираючись на свій вже набутий життєвий досвід, найде у цій історії щось своє.

Треба сказати про те, що дітей, мабуть, необхідно готувати до такої вистави. Це та вистава, яка буде потім породжувати розмови та обговорення протягом кількох днів. Але це чудовий час, мені здається, якісно провести його всією сім’єю. Бо в першу чергу, 1 червня – це не тільки День захисту дітей, а й батьків, як виявляється. Тож можна прийти, подивитися і потім все це обговорити. Я думаю, що у мами чи тата буде своє сприйняття цієї історії, а у і дітей інше, – зауважила завідувачка літературно-драматичною частиною в одеському Українському театрі Василька Світлана Боднар.

«Місце для дракона» переносить нас у Галичину часів середньовіччя.
Був собі такий князь – володар Люботина, який мав великі права та вводив накази, але у королівстві панувала нудьга. Князь іноді намагався щось змінити, але завжди перемагала його власна лінь. І так тривало досить довго, аж поки не прийшла пора видати єдину дочку заміж. А казкова принцеса може одружитися лише з лицарем, який вб’є Дракона, бо така «традиція». Але в князівстві залишився тільки один дракон — Грицько, який був зовсім не злим, їв собі травичку, листячко, ягоди, дикі яблука й груші, писав вірші, а біля його печери росли квіти.

Ця вистава розповість про недосконалий світ, «драконівські закони» та старі традиції, що потребують кардинальних змін.

Свого часу автор твору, за яким була поставлена вистава, отримував багато листів від юних глядачів з проханням змінити фінал казки. Тож, талановита режисерка цієї вистави додала своє бачення розв’язання цієї історії.

Що ж станеться, коли всі дізнаються, що дракон Грицько розумний і добрий, чи доведеться йому буди вбитим лицарем заради «традицій»? Чи зроблять якісь висновки зі своїх вчинків Лицар, Правитель та Принцеса?

Відповіді на ці питання можна отримати в Одеському академічному українському музично-драматичному театрі ім. В. Василька вже сьогодні, 31 травня о 18:00, а також на вихідних – 1 та 2 червня о 12:00.

Квітки можна придбати на сайті театру ukrteatr.odessa.ua/afisha/mistse-dlia-drakona.

Яскраві декорації, ефектні костюми, незвичайний казковий сюжет і талант акторів повинні підкорити кожного глядача.

Одеський Український театр створив виставу для всієї сім’ї: «Місце для дракона» – філософське фентезі, що перекликається з подіями сьогодення (фото)

Дискусія "Між Півднями та Півночами: Одеса в ландшафтах цивілізацій"