ОДЕСИТ. ВАСИЛЬКІВЕЦЬ. ЮВІЛЯР.

Він народився в січні 1942 року в Одесі. Між реальною датою народження і паспортною волею обставин виникла розбіжність: під час війни, в період окупації міста, годі дотримуватися точності календаря, мати, аби врятувати синочка, назвала його день народження: 24 січня. Тож, і відзначає Олег Данилович свій день народження двічі: 8 січня та 24 січня…

Олег Руссол прийшов у мистецтво, маючи за плечима солідний життєвий досвід, чимало випробувань на міцність характеру. Юнаком, коли тільки-то починав трудовий шлях, працював у залізничному депо… міг би присвятити цьому все життя. Але юнака вабила пісня, музика. Мав від природи чудовий – оксамитовий баритон. Тож, вступив до Одеського музичного училища, на вокальне відділення. До Одеського українського театру прийшов у жовтні 1971 року. Працюючи в театрі, продовжив навчання на вокальному відділенні Одеської державної консерваторії імені А.В.Нежданової.

…По-різному могло б скластися життя: його кликали на оперні сцени багатьох міст України. Проте, Олег Данилович не міг полишити рідну Одесу, та й колектив, в якому працювали видатні митці, в якому були добрі традиції й в якому в нього повірили…

Він виконував сольні вокальні ролі-партії в музичних виставах, зокрема, у виставі «Наталка Полтавка» І.Котляревського з музикою М.Лисенка, «У неділю рано зілля копала» В.Василька (за однойменною повістю О.Кобилянської), в комедії «Королівський експромт» за п’єсою Мольєра «Міщанин-шляхтич», в комічній опері С.Гулака-Артемовського (першій українській народній опері) «Запорожець за Дунаєм» виконував роль-партію Султана.

Не зупиняючись на досягнутому, постійно розширював обрії творчості, готував сольні вокальні номери. Доробку Олега Руссола-вокаліста вистачило б не на одну концертну програму.

Вокаліст в музично-драматичному театрі – митець надзвичайної якості: він творець синтетичний, тобто має володіти і словом, і мелодією, і рухом в синтезі, щоб створити гармонію – життя сценічного героя.

За чотири з половиною десятиліття в одному колективі, на одній сцені Олег Данилович Руссол дістав любов і визнання глядачів, граючи ролі у виставах різних жанрів: драмах, комедіях, мюзиклах, поетичних виставах тощо.

В діючому репертуарі артист Олег Руссол зайнятий у багатьох виставах, зокрема, в комічній опері С.Гулака-Артемовського «Запорожець за Дунаєм» – Султана, в музичній комедії за п’єсою М.Старицького «За двома зайцями» (режисер-постановник заслужений діяч мистецтв України В.Туманов) грає роль Прокопа Сірка, в комедії «Ревізор» М.Гоголя (режисер-постановник заслужений артист України Ю.Одинокий) – лікаря Гібнера, в музичній комедії «Сорочинський ярмарок» за М.Гоголем (постановка заслуженого діяча мистецтв України К.Пивоварова) – поважного міщанина Цибулю, у виставі «Г-і-р-ко!» за творами А.Чехова, В. Маяковського, І.Ільфа та Є.Петрова (в третьому весіллі за водевілем І.Ільфа та Є.Петрова «Сильне почуття», режисер-постановник вистави заслужений артист України А.Бакіров) – Мархоцького-старшого, у виставі «Український Декамерон» КЛІМа (постановка В.Троїцького), що йде в умовах експериментальної творчої майстерні «Глядач на сцені», – Старійшину, в дитячій казці «Білосніжка і сім гномів» (режисер-постановник Є.Юхновець) – Лісничого…

Вагомий творчий доробок.

З нагоди Ювілейного Дня народження Олег Данилович Руссол 24 січня в театрі йтиме вистава «Сватання на Гончарівці» за комедією Г.Квітки-Основ’яненка (режисер-постановник заслужений діяч мистецтв України В.Туманов), в якій ювіляр грає роль Прокопа Шкурата.

Своє 75-річчя артист Олег Руссол відзначає сповнений творчої енергії, сподівань на щедрі дарунки театральної Музи. Він не байдужий до навколишнього світу, до людей.

Дорогий ювіляре! Ваш рідний колектив васильківців щиро поздоровляє Вас з ювілеєм!

Бажаємо міцного здоров’я, родинного благополуччя, творчої енергії та наснаги, нових цікавих ролей і радісних зустрічей з численними глядачами. Щирого, щедрого, щасливого довголіття!!!

Програма ОДТРК - Октава