На сцені Українського театру представили історію про Білосніжку

В Одеському академічному українському музично-драматичному театрі ім. В.Василька відбулась прем’єра дитячої казки «Білосніжка і сім гномів». Діти з захватом дивились історію про Білосніжку, її друзів, Принца й злу мачуху, а також із задоволенням спілкувались с акторами, які весь час радилися з маленькими глядачами.

На протязі всієї вистави на сцені стоїть лише одна трьохповерхова декорація. Але на очах у здивованих дітей вона перетворюється то на королівській покої, то на зелену галявину, то на чарівний ліс, в якому живуть гноми. Ці трансформації відбуваються завдяки відеопроекції, ідея та реалізація якої належить художнику вистави Петру Богомазову (Київ). До речі, батько Петра Дмитро Богомазов, що поставив чотири спектаклі в Українському театрі, був почесним гостем прем’єри.

«Хотілось створити щось оригінальне і сучасне, — розповідає Петро Богомазов. — Комп’ютер, кіно, сучасні 3D-мультики задають планку, і театру, щоб «пробитись» до маленьких глядачів, треба цю планку утримувати. Саме тому ми звернулося до проекції. Нам хотілося, щоб дітям було по-справжньому цікаво, щоб вони просили батьків ще раз прийти на «Білосніжку» і щоб враження не «змазалося» після мультиків, які вони подивляться наступного дня».

Судячи з реакції дітей, їм сподобалось і оформлення, і сама історія — знайома завдяки діснеївському мультфільму, але з новими сюжетними лініями. Вистава «Білосніжка і сім гномів» створена за однойменною п’єсою Льва Устинова і Олега Табакова, написаною у 60-ті роки. Режисер Євген Юхновець зазначає, що ця версія історії про Білосніжку подобається творчій групі більше, ніж класична казка братів Грім.

«Ці п’єса більш наповнена подіями, більш цікава для того, щоб її ставити і дивитися. А ще там багато персонажів, які чітко розмежовують добро та зло», — пояснює режисер.

Відомий одеситам в першу чергу як актор Українського театру, Євген Юхновець вперше виступив в рідному театрі в якості режисера. Він зізнається, що перед прем’єрою дуже хвилювався.

«Це була непроста робота, тому що ця вистава створювалась для дітей, а це завжди дуже хвилюючий момент, — розповідає режисер. — Для дітей треба ставити, як для дорослих, тільки ще серйозніше, тому що вони більш уважні і прискіпливі до деталей. В першу чергу важливо розповісти їм сюжетну лінію. Не менш важливий момент — це візуалізація».

У виставі грає більшість молодих акторів Українського театру, всього в ній зайняті 16 артистів. Для виконавці головної ролі Наталії Шевченко Білосніжка стала першою головною роллю в театрі, де вона працює другий рік.

«Особливість Білосніжки в тому, що вона — абсолютно щаслива людина, яка до кожного відноситься з добром і старається, щоб світ навкруги був кращий, — так характеризує свою героїню Наталія Шевченко. — При цьому Білосніжка — звичайна жива і весела дівчинка, яка може і похулиганити, наприклад».

Роль злої і лицемірної Королеви, мачухи Білосніжки, виконує Алла Бродська.

«Наша казка про добро і любов, але, як і в кожній казці, в ній повинні бути сили зла, — розповідає актриса. — Королева тут — це уособлення сил зла і лицемірства в першу чергу. Це лицемірство, неправду треба грати дуже переконливо і потужно, щоб було що протиставити світлим героям».

Цікаво, що гноми в п’єсі Устинова і Табакова подорослішали і наприкінці історії… закохалися в головну героїню. Але, як і в класичній версії казки, Білосніжка пробуджується від поцілунку Принца.

У виставі «Білосніжка і сім гномів» є музика (автор — Сергій Дмитрієв), і танці (балетмейстер — Павло Івлюшкін), але її не можна назвати мюзиклом: це драматична казка, яка буде цікава навіть дорослим, але створювалась саме для маленьких глядачів.

«В інформаційному потоці продуктів, які виробляються для дітей, забагато жорстокості, — вважає Євген Юхновець. — Хотілось би не йти за загальними тенденціями, які нав’язує телебачення і кінематограф, а створювати красиві добрі історії і виховувати смак у дітей. Нам здається, що ми на вірному шляху».

Запрошуємо ваших дітей на красиву добру казку «Білосніжка і сім гномів» 25-го і 26 березня, а також 26-го і 27 квітня. Початок о 12:00.

Фотографії Ганни Токолової (прес-служба театру)

Святкування Міжнародного дня театру