«Ми вдома»: «Мельпомена Таврії» зібрала в Одесі театралів

Перший вечір 25-го Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії», який відбуватиметься до 16 вересня, пройшов у залі Одеського академічного українського музично-драматичного театру імені Василя Василька.

«Раніше ми їздили до Херсону подивитись чудові фестивальні вистави, поспілкуватися одне з одним, — промовила зі сцени директор театру імені Василька Юлія Пивоварова. – Це було нашим місцем сили. А минулого року, ви знаєте, сталася окупація Херсону, директор театру імені Куліша, організатор фестивалю Олександр Книга був спочатку заарештований, а потім виїхав до Львову».

За її словами, тоді фестиваль відбувся в онлайн-форматі. До оргкомітету звернулося багато театрів з усіх куточків світу, які хотіли стати учасниками. Цього року гасло ювілейного фестивалю – «Ми вдома».

«І це насправді величезна, неймовірна робота, яку зробив Олександр разом із своєю командою. Сьогодні на 25-ти театральних майданчиках всієї України йдуть вистави у межах «Мельпомени Таврії». Нам, одеситам, дуже приємно, що ми поруч, що наша театральна спільнота об’єдналася, будемо далі робити все можливе для життя фестивалю. Сподіваюсь, наступного року ми зможемо приїхати до Херсону, як до цього звикли», — додала Юлія Пивоварова.

Відомий театральний критик Сергій Васильєв розповів, що всього за ці фестивальні дні буде зіграно близько 80-ти вистав в різних театрах. І кожен театр на своїй сцені виходить і грає не тільки заради Херсону і цього конкретного фестивалю, а й на честь всіх українців, на честь нашої країни.

«Минулого року «Мельпомена Таврії» показала, що нам не бракує мужності, стійкості і віри. Цими високими поняттями освячена діяльність фестивальної команди. Єдине, чого нам бракує, це солідарності, весь час намагаємось посратися, і останні два трагічні роки для нашої країни показали, що солідарність таки існує, — підкреслив Сергій Васильєв. — Можемо пишатися в такі часи солідною, цікавою, різноманітною афішею. Геродот казав, що той, хто починає війну, її програє. І програють країни, де тиранія, а не демократія. Думаю, програють люди, які не відчувають плече одне одного. В цьому плані ми переможці».

Фестивальну програму відкрила найгучніша прем’єра поточного сезону васильківців– «Карпатський вестерн». На декорації до цієї вистави про кризу братської любові та криваву помсту пішло понад п’ять кубів дощок. Актори грали завзято, немов уперше, і отримали заслужені овації.

Будуть і вистави гостей. Вже завтра, 10 вересня, на тій самій сцені Малий театр (Київ) покаже виставу «Двоє», 11-го глядачів потішить моновистава Олексія Гнатковського (Івано-Франківська обласна філармонія) «Про що мовчать чоловіки, або Дикун Forever».

Автор — Ірен Адлер, фото Володимира Андреєва

https://dumskaya.net/news/hvatit-sratsya-pora-obedinyatsya-melpomena-tavri/ua/

Приймаємо вітання!