Любовний трикутник та трагедія: Одеський український театр показав прем’єру

Прем’єра вистави “В неділю рано зілля копала”, присвячена 160-річчю з дня народження Ольги Кобилянської, відбулася в Одеському академічному українському музично-драматичному театрі ім. В. Василька.
Насолоджувалася виставою кореспондентка Інтента.
“В неділю рано зілля копала” – сучасне сценічне прочитання однойменного твору Ольги Кобилянської, пристрасна драма з романтично-пригодницьким сюжетом, давніми віруваннями, трагічним фаталізмом й автентичними піснями.
В оригіналі драми — повісті Ольги Кобілянської, трагедія зав’язується за 20 років до фіналу через те, що у родині ромів жінка народила білявого хлопця. Через ревнощі чоловік хотів її вбити, але вступився батько. Чоловік забрав немовля та підкинув його багатому селянину, а жінку покину біля дороги.
Утім її врятувала місцева мешканка, в якої була донька. Мати шукала сина, але не знаходила, паралельно виховуючи дівчину, як нянька. Тим часом хлопець, якого назвали Грицем, зростав у селі й закохався у вихованицю своєї матері Тетяну, яка була дуже горда та в іншу дівчину — Настю, яка була більш поступливою.
Зрештою заручитися та одружитися він вирішив із поступливою дівчиною, але не розривати із гордою й це завершилося його смертю.
Річ у тім, що Тетяна отруїла хлопця, а потім втопилася сама.

Текст – Кирило Бойко
Фото – Наталя Довбиш

https://intent.press/news/culture/2023/romi-lyubovnij-trikutnik-ta-tragediya-odeskij-ukrayinskij-teatr-pokazav-premyeru/

У нічному клубі «Зілля» трунок подають: одеський український театр переосмислив класику