Іван Уривський, театральний режисер:” Я вірю в театрального бога, тому що я сам не знаю, як виходить зробити виставу”

Іван Уривський, театральний режисер

– Я вірю в театрального бога, тому що я сам не знаю, як виходить зробити виставу

.. в невеликих містах глядач не готовий дивитися серйозні речі, а хоче лише комедій.

Зрозуміло, що Одеса в цьому плані не показник, тому що це теж велике, прогресивне місто і там напевно теж готові до серйозної розмови.

– Це правда. В Одесі я також із цим зіштовхуюся, хоча зараз трошки менше. За п’ять років, які я там працюю, з’явився глядач, який ходить на мої вистави. Це не багато, зібрати тисячний зал (у нас зал 1100 місць), на мою виставу дуже складно, але мені поки вистачає.

Але, звичайно, в Одесі люблять комедії, й чим гірша комедія, тим більше глядачів. У нас дуже багато антреприз, вони були, будуть, й їх ніяк не викорінити з Одеси. Звісно, це псує смак глядача і псує вже роками, одразу ж бачиш халтуру, що вистава зроблена, аби зібрати глядацький зал, заробити грошей – і поїхати далі по провінціях.

На жаль, це є і це буде, і все російською мовою, звісно, тому що масовий глядач не сприймає в Одесі українську мову, на жаль.

– А ваші ж вистави виключно українською йдуть?

– Так. У нас єдиний театр в Одесі, який працює українською мовою, це дуже дивно для мене, що досі за скільки років нічого не змінюється.

Наш приклад показує, що є люди, які цінують і хочуть дивитися вистави українською мовою, але є люди, яким краще подивитися вистави на російській, щоб не мучитися і не перекладати в голові. Я теж їх розумію напевно, але я сподіваюся, що нове покоління буде іншим.

У мене принципово українська мова, мені здається – це правильно, і я вже не уявляю, як зробити виставу російською мовою в нашій країні.

У Києві, звісно, з цим немає взагалі проблем, тут теж є антрепризи, але є й безліч всього різного, а в Одесі цього балансу ми поки що не можемо знайти.

– Можливо, є ще якісь проблеми в регіональних театрах, про які ми не знаємо?

– Ну, наприклад, всі гарні актори їдуть до Києва і мало хто повертається. Нам інколи вдавалося захоплювати цікавих акторів, але це поодинокі випадки. Професіонали хочуть бути в столиці, й коли нам потрібна якась людина, дуже складно її заманити до Одеси.

Звичайно, ми можемо запросити й акторів, й освітлювачів на окремі вистави, а ось щоб працювати в штаті – це дуже складно.

У КИЄВІ ТИ МОЖЕШ ВИБРАТИ БУДЬ-ЯКУ ВИСТАВУ НА СВІЙ СМАК, А В РЕГІОНАХ ІЗ ЦИМ СКЛАДНІШЕ

– А Жила говорив, що у кожному регіональному театрі є справжні зірки, просто ми про них не знаємо. Ви не погоджуєтеся з цим?

– Є, звісно, гарні актори у кожному театрі! Рівень інших не знаю, а про своїх можу сказати: одеські актори – круті!

https://www.ukrinform.ua/rubric-culture/2905785-ivan-urivskij-teatralnij-reziser.html?fbclid=IwAR00f0ICGEysBlo9EUt9nwJTm5lRIF_CoKQDuuaSLLDG2CEJPNvp4DSh5xU

Іван Уривський став лауреатом премії "Київська Пектораль-2019"