День в Миколаєві

4 жовтня Одеський академічний український музично-драматичний театр ім.В.Василька взяв участь у IX театральному фестивалі HOMO LUDENS у Миколаєві, показавши виставу «Місто мого дитинства».

Фестиваль стартував 2 жовтня і триватиме до 9-го. Крім васильківців, свої вистави представляють театри з Маріуполя, Кіровограда, Кривого Рогу, Дніпропетровська, Ніжина та самого Миколаєва.

Виїхали рівно о 9-й ранку. В автобусі весь колектив разом з художній керівником Ігорем Равицьким привітали директора Валентину Прокопенко з днем народження, який вона відзначила напередодні, 3 жовтня. Дві години дороги. Короткий перепочинок. Репетиція — знайомство з новою сценою. О 17-й годині — початок вистави.

Вже за кілька днів до приїзду нашого театру стало відомо, що на виставі «Місто мого дитинства» очікується аншлаг. Так і сталося.

Після третього дзвінка на сцену вийшли ведучі, які оголосили третій день IX театрального фестивалю HOMO LUDENS. Назвали членів журі, в складі якого — провідні театрознавці України, два професори з Київського національного університету культури і мистецтв, журналісти…

І от почалася вистава. Хвилююча тиша час від часу вибухала сміхом і дружними оплесками.

Зал аплодував васильківцям стоячи — хвилин з десять. Далі були поздоровлення від господарів: вітав художній керівник проекту заслужений діяч мистецтв України, директор і художній керівник Миколаївського академічного російського драматичного театру Микола Кравченко… Квітів було безліч.

Ось кілька вражень глядачів (інтерв’ю в них взяли відразу після вистави):

«Вистава залишила надзвичайне враження. Ми побачили справжню Одесу, одеситів»;

«Це — про наше життя, про наші проблеми. Талановиті актори. Дуже добра вистава. Одесити подарували нам свято»;

«Це — вистава-свято. Я бачила цю виставу в Одесі два рази, і от тепер в Миколаєві. Мені подобається все: сюжет, режисура, акторський ансамбль. Гумор, закладений у виставі, хвилюючі сцени, в яких видно долю люлей. Плакала і сміялась»;

«Мені сподобалась виразна, голосна одеська мова. Талановиті актори. Дякуємо за свято, яке нам щойно подарували»;

В цей же час на сцені миколаївські тележурналісти брали інтерв’ю в акторів…

Після того відбулося обговорення. Члени журі висловили свої перші враження — змістовні, доброзичливі, позитивні.

А далі — повернення до Одеси… Вже сьогодні, 6 жовтня, на малій «Сцені 38» васильківці покажуть виставу «Ну… дуже маленькі комедії». Потім йтимуть «Тіні забутих предків» (7 жовтня), «Дамський майстер» (8 жовтня), «Сімейні сцени» (9 жовтня), «Ранок ділової людини» (10 жовтня). Чекаємо на вас, дорогі глядачі!

Фотографії Тетяни Победаш

Вистава «Місто мого дитинства»: реакція миколаївської публіки