«Черговий по Одесі» про нашу премʼєру

Театр намагаються похоронити ще з часів стародавньої Греції, кожного сторіччя знаходячи все нових та нових його могильщиків. Але, напевно, він не вмре ніколи. Бо ніяка, навіть, мільярднопіксельна камера, чи суперультрафулл HD монітор не зможуть передати ту особу, чарівну атмосферу емоційного єднання акторів та глядачів, що виникає одночасно і на сцені, і в залі, створюючи новий світ, в якому розчиняється кожний учасник вистави. І, проходячи крок за кроком через перипетії та драматичні повороти, кожен з нас досягає катарсису.

Наше місто завжди спиралось на велику театральну історію і школу. Тому, прем’єра нової вистави “В неділю рано зілля копала” на сцені Одеського академічного українського музично-драматичного театру імені Василя Василька стала ще одною культурною подією міста. Ця п’єса – сучасне сценічне прочитання однойменного твору Ольги Кобилянської, драма з романтично-пригодницьким сюжетом, давніми віруваннями, трагічним фаталізмом й автентичними піснями.

Трикутники кохання, з різницею у понад 20 років, у цій історії були розірвані різними силами людської душі, часто стихійними, а деколи й цілеспрямованими, вчинками, продиктованими жорсткими правилами, моральними нормами й відданою любов’ю.

У цій історії жінки заради кохання знехтували правилами й пішли на порушення заборон, приречено не зважаючи на справедливий Божий суд і жорстокий людський осуд. А чоловікам не вистачило мужності й волі, щоб таки стати щасливими.

Ця постановка режисера Олександра Самусенко, крім всього, буквально заворожує красивішою лексикою Української чарівної мови, що, наче, спеціально створена для театру. Окремо хочеться виділити талант Христини Корабельникової – художниці по костюмах, а також цікаві рішення світової групи сцени.
І, безперечно, неймовірну гру незрівняної заслуженої артистки України Нінель Наточій в ролі Маври.

То ж кожен зможе самостійно знайти відповідь на питання, а на що здатен ти, заради кохання.

Текст – Олександр Козир

В театрі імені Василька знов прем’єра (Kyiv Daily)