27 травня. З днем народження, Павле Васильовичу!

Одеський український театр – єдиний театр, в якому артист працює протягом 24 років.

З першого ж сезону в театрі заявив про себе як актор на ролі героїв. Цьому сприяли, насамперед, талант, акторський темперамент, чудовий оксамитовий баритон…

Перша роль в театрі – Микиита Нелапаний у музичній комедії «Рожеве павутиння» за п’єсою Якова Мамонтова (постановка заслуженого діяча мистецтв Костянтина Пивоварова).

У подальшій творчості Павло Шмарьов показав себе майстром широкого діапазону, який з успіхом працює в різних жанрах: в глибоко психологічних драмах, музичних комедіях, поетичних виставах тощо.

Він працював з різними режисерами: Костянтином Пивоваровим, Миколою Тараненком, Володимиром Тумановим, Алессіо Бергамо з Італії, Юрієм Одиноким, Нікітою Гріншпуном… та найбільше – з Ігорем Равицьким, художнім керівником театру, який запросив його, студента театрального училища, до Театру імені Василька.

Назвемо етапні роботи артиста Шмарьова від початку його творчості в театрі: Антось Ангарович у драмі «Для домашнього огнища» за однойменною повістю І.Франка, Михайло у виставі «Сини Адама» В.Василька (за мотивами повісті Ольги Кобилянської «Земля»), Джеффрі у виставі «Дивна місіс Севідж» Дж. Патріка, Герцог у виставі «Кара без помсти» за п’єсою Лопе де Вега, Челіонатті в славнозвісній виставі Г.Мацкявічюса «Принцеса Брамбілла» за Гофманом, Тезей у комедії В.Шекспіра «Сон літньої ночі», Учитель фехтування у виставі «Королівський експромт» за комедією Мольєра «Міщанин-шляхтич»…Ейліф у виставі «Кураж» за п’єсою Б.Брехта «Матінка Кураж та її діти»…

Особливе місце в творчості артиста посідають образи визначних украаїнців: Франко та Мержинський в поетичній виставі про Лесю Україку «Фантазіє! Ти сила чарівна…», Поет Шевченко у виставі «Вишневий вітер» та у виставі «Тарасові весни», яка є в діючому репертуарі…Загалом за 24 роки в театрі підготовлено близько 30 ролей в нових постановках, не рахуючи термінових «вводів».

У виставах діючого репертуару заслужений артист України Павло Шмарьов зайнятий у виставах: «Норовливий» Я.Стельмаха у ролі Графа, «Ревізор» за М.Гоголем він грає Йосипа, у виставі «Ранок ділової людини» за маловідомими драматичними сценами Гоголя – Дворецького, у виставі «Кайдаші» за мотивами повісті І.Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я» підготовував і грає дві ролі – старшого сина Карпа та батька – Омелька Кайдаша, в музичній комедії «Сорочинський ярмарок» за М.Гоголем – Цибулю, Інферіус у містичній комедії «Шинкарка» за п’єсою С.Кшивошевського тощо.

Павло Шмарьов легко йде на сценічні експерименти, прикладом може бути роль Пашкіна у виставі «Два ангели» за п’єсою В.Шендеровича, яка йде на «Сцені 38». Із задоволенням грає ролі у дитячих казках: «Снігова королева» Є.Шварца (Ворон Карл), «Ведмежі сльози» В.Ткаченка (Ведмідь), «Витівки шалапута» Р.Бродавка (Канцлер).

Паралельно з роботою в театрі артист з успіхом знімається в кіно. Перша велика роль – у фільмі В.Янощука «Дух землі», а далі ми бачимо Павла у багатьох кінострічках.

Павло Васильович Шмарьов бере участь в різноманітних мистецьких проектах, культурно-просвітницьких акціях.

У виставі «Місто мого дитинства», яку обрав для свого 50-річного ювілею, грає роль «колишнього морського вовка» Захара Олексійовича.

Запрошукємо 27 травня 2017 року до Одеського академічного українського музично-драматичного театру імені В.Василька на на виставу “Місто мого дитинства”, де разом з вами відзначимо 50-річчя заслуженого артиста України Павла Шмарьова.

Початок вистави – о 18.30.

Приходьте трохи раніше – на вас, дорогі друзі, чекають сюрпризи!

pavel shmarev

Художній керівник театру Ігор Равицький у студії ТК Здоров'я