• Лібрето і музика Семена Гулака-Артемовского
  • Режисер-постановник — Лев Сілаєв
  • Жанр — комічна опера в двох діях

Опис вистави:

«Запорожець за Дунаєм» — перша українська народна опера, де вперше в історії України народні пісня і танець вийшли на театральний кін. За жанром, визначеним автором, — це комічна опера, сповнена щедрого українського гумору, в якій діють колоритні народні персонажі, звучать українські мелодії (прекрасні пісні-арії, дуети, хори).

…Після ліквідації за наказом імператриці Катерини II в 1775 році Запорізької Січі частина запорожців опинилася в турецькій неволі — за Дунаєм. Вистава переносить глядача у володіння турецького султана, який частенько,  переодягнувшись в одяг простої людини, гуляє своїми землями. Одного разу під час прогулянки султан зустрів запорізького козака Івана Карася і запросив його в гості. Карась, не здогадуючись, у кого він гостює, випросив у султана вільну собі та всім задунайським запорожцям…

Комедійні ситуації, щирий і доброзичливий гумор, народні характери, створені блискучим акторським ансамблем, прекрасна музика, пронизана українським національним колоритом і мелодійністю, гармонійне звучання театрального оркестру під керуванням диригента Ігоря Чернецького — все це довгі роки робить музичну виставу «Запорожець за Дунаєм» справжньою окрасою сцени Одеського українського музично-драматичного театру.

Від дня прем’єри вистави роль-партію Івана Карася виконує народний артист України Анатолій Дриженко, роль-партію Султана — Олег Руссол.

В 1999 році виставу було поновлено. Режисер-постановник оновленої версії — заслужений діяч мистецтв України Костянтин Пивоваров. Музичний керівник і диригент — Ігор Чернецький. Концертмейстер — Наталя Савельєва. Репетитор з балету — Олена Кочергіна.

Прем’єра вистави відбулася 9 червня 1983 року під час гастролей театру в м.Свердловську.

Режисер-постановник вистави 1983 року — народний артист України Лев Сілаєв

Музичний керівник та диригент вистави 1983 року — заслужений діяч мистецтв України Борис Зільберглейт

Художник-постановник — Ірина Антонюк-Івницька

Дійові особи та виконавці:

Іван Карась — народний артист України Анатолій Дриженко

Одарка — Світлана Самойленко

Оксана — Ганна Бондаренко, Наталя Шпір

Андрій — Віктор Мельник

Султан — Юрій Дудар, Олег Руссол

Селіх-ага —  Сергій Ярий

Ібрагім-алі — Юрій Дудар, Олег Руссол

Гасан — Алла Бродська

Козаки, козачки, слуги султана, турецька варта — артисти театру

Виставу ведуть Микола Данилюк, Наталя Петрова, Олена Фурманова.

Тривалість вистави — 1 год. 50 хв. Вистава йде з одним антрактом.

Залишити коментар

© 2019. «Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. Василька». Всі права захищені. Використання матеріалів на сторонніх ресурсах можливе за умовою гіперпосилань.

«UNDERCLOUDS» – Студія WEB розробок, графічного дизайну та фотографії