Режисер-постановник

заслужений артист України

Режисер-постановник вистави «Вона його любила» за п’єсою А. Іванова «З училища»

Народився 10 вересня 1986 року в м. Чорноморську.

Закінчив акторсько-режисерський курс Київського Національного університету культури і мистецтв (майстерня Петра Ільченка) у 2008 році.

У 2008 році Стас Жирков разом із Ксенією Ромашенко заснували незалежний театр «Відкритий погляд».

У 2011 році Жирков став лауреатом театральної премії «Київська Пектораль» в номінації «За кращий режисерський дебют» – вистава «Наташина мрія» Ярослави Пулінович.

З 2014 року – художній керівник театру «Золоті ворота».

З 2019 року – директор-художній керівник Київського академічного театру драми і комедії на Лівому березі Дніпра.

Окрім «Золотих воріт» співпрацює із різними театрами. Зокрема, на сцені Київського академічного Молодого театру поставив вистави: «Любов людей» Дмитра Богославського, «Потрібні брехуни!» за Івом Жаміаком та «Серпень: Графство Осейдж» Трейсі Леттса.

У 2016 році був запрошений до Магдебурзького театру, аби в рамках німецько-українського фестивалю «Дикий Схід. Подія Україна» випустити спектакль за п’єсою Павла Ар’є «На початку та наприкінці часів». У 2017 році разом із Павлом Ар’є та Магдебурзьким театром реалізував проект «Чому Михайло Гурман не вижив» – сучасна версія класичної п’єси Івана Франка «Украдене щастя».

У 2014-2017 рр. викладав режисуру у Київському національному університеті культури та мистецтв.

З 2016 року очолює напрям молодіжної політики Національної спілки театральних діячів України.

Багаторазовий лауреат театральних премій та міжнародних фестивалів. Зокрема, вистави «Сталкери» та «Слава героям» у 2016 та 2017 роках були відзначені преміями «Київська Пектораль» у номінаціях – відповідно «Краща вистава камерної сцени» та «Краща режисура».

У 2017 році був нагороджений почесним званням «Заслужений артист України».

 

Залишити коментар

© 2021. «Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. Василька». Всі права захищені. Використання матеріалів на сторонніх ресурсах можливе за умовою гіперпосилань.

«UNDERCLOUDS» – Студія WEB розробок, графічного дизайну та фотографії