Режисер-постановник

заслужений діяч мистецтв України

Народився 28 грудня 1939 року в м. Одесі.

В 1965 р. закінчив акторське відділення Одеського театрально-художнього училища.

Працював актором в Одеському та Красноярському театрах юного глядача.

Після закінчення в 1971 р. режисерського факультету Московського театрального училища ім. Б. Щукіна при Державному академічному театрі ім.  Є. Вахтангова працював як режисер-постановник в Харківському театрі юного глядача, паралельно ставив вистави в Харківському академічному українському драматичному театрі ім. Т. Шевченка.

В Одесі ставив вистави в театрі юного глядача, російському драматичному і українському музично-драматичному театрах.

З 1980-го по 1986 рр. був головним режисером Одеського театру юного глядача ім. М. Островського.

З Одеським українським театром зв’язаний з 1976 р.

В Одеському українькому театрі Володимир Володимирович Туманов  поставив близько 30 вистав, серед яких: «Жорстокі ігри» О. Арбузова, «Старий дім» О. Казанцева, «Черевики» В. Василька (за мотивами повісті М. Гоголя «Ніч перед Різдвом»), «Витівки Скапена» за п’єсою Ж.-Б. Мольєра, «Блукаючі зірки» за Шолом-Алейхемом,  «Сон літньої ночі» У. Шекспіра, «Салют динозаврам!» за п’єсою Г. Мамліна, «Шельменко-денщик» Г.Квітки-Основ’яненка та інші.

В ніч на 10 серпня 2014 року після тривалої хвороби  на 75-му році Володимир Володимирович Туманов залишив цей світ…

Він був унікальною творчою особистістю, з потужною творчою енергією, театральний режисер вахтанговської традиції, відомий своїми яскравими, видовищними, своєрідними виставами далеко за межами Одеси, України. Талановитий експериментатор і фантазер.

Його истави – епоха в житті колективу васильківців.

Справа Майстра продовжується…

Вистави режисера-постановника В. Туманова в діючому репертуарі  Одеського академічного українського музично-драматичного театру ім. В. Василька:

«Сватання на Гончарівці» —вечорниці-марення про українську комічну оперу за однойменною комедією  Г.  Квітки-Основ’яненка;

«За двома зайцями» — музична комедія за п’єсою М.Старицького  – вистава-щаслива довгожителька. Три десятиліття з великим успіхом вона йде на сцені театру. На честь 30-річчя вистави В. Туманова «За двома зайцями» театр підготував її оновлення: після  майже річної перерви вистава «За двома зайцями» за комедією М. Старицького в режисурі заслуженого діяча мистецтв України Володимира Туманова повернулася до глядача.

 

Залишити коментар

© 2019. «Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. Василька». Всі права захищені. Використання матеріалів на сторонніх ресурсах можливе за умовою гіперпосилань.

«UNDERCLOUDS» – Студія WEB розробок, графічного дизайну та фотографії