• Автор: Софокл
  • Режисер-постановник: лауреат Національної премії України імені Т. Г. Шевченка, народний артист України Дмитро Богомазов (м. Київ)
  • Художник-постановник: Олександр Друганов (м. Київ)
  • Музичне рішення: заслужений діяч мистецтв України Олександр Курій (м.Київ) та Олександр Кохановський (м. Київ)
  • Хореографія: Лариса Венедиктова (м. Київ)
  • Сценічна адаптація тексту: заслужений артист України Ігор Геращенко
  • Прем’єра: 13 грудня 2003 року

Використано переклади Івана Франка, Бориса Тена, Федора Зелінського

Вистава йде без антракту. Тривалість – 1 год. 10 хв.

Опис вистави:

Давньогрецький міф про фіванського царя Едіпа, який вбив свого батька і одружився з власною матір’ю, показаний у виставі з позиції людини, котра живе на початку XXI століття…
На сцені – стародавні статуї… Обличчя – застиглі маски. Голоси – безпристрасні.

Колись, у V столітті до нашої ери, в «золотий вік» людської цивілізації, то були люди, котрі жили, кохали, страждали… В них були свої закони буття, зокрема, багато важила для них фатальність долі, воля випадку. Крізь пил століть ми прагнемо дошукатися їхньої правди…

У виставі поєднуються стильові традиції античного театру й елементи сучасного метафоричного театру. Сценічні образи, символи, знаки – сповнені потужної внутрішньої енергії, котра доходить до нас крізь мармур скульптур стародавніх майстрів.

«Сліпий на очі, вуха і розум» Едіп, відкинувши скороминуче, «відкриває» свою людську сутність перед вічністю. Він, котрий був володарем, царем, пройшовши крізь випробування і страждання, стає Людиною…

Ця сповнена сценічних метафор вистава покликана нагадати нам, людям, що «вищі сили» (боги, розум чи щось інше) існують, вони існують для того, щоб люди щомиті пам’ятали про свою людську сутність.

Дійові особи та виконавці:

Едіп, цар фіванський — заслужений артист України Яків Кучеревський (лауреат премії імені народного артиста України  І.Твердохліба від Одеського міжобласного відділення Національної спілки театральних діячів України за цю роль)
Йокаста, дружина царя — заслужена артистка України Нінель Наточа, заслужена артистка України Ольга Петровська
Креонт, брат Йокасти — Богдан Паршаков
Тіресій, сліпий віщун, Пастух Лая — заслужений артист України Ігор Геращенко

Виставу веде Наталя Петрова

Залишити коментар

© 2020. «Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. Василька». Всі права захищені. Використання матеріалів на сторонніх ресурсах можливе за умовою гіперпосилань.

«UNDERCLOUDS» – Студія WEB розробок, графічного дизайну та фотографії